Slovák na ikonickom Camp Nou. S hviezdami Barcelony si neporadil

Futbalisti FC Barcelona vyhrali v nedeľnom súboji 34. kola španielskej La Ligy doma nad RCD Mallorca 2:1.

01.05.2022 23:14
Martin Valjent v súboji s Ferranom Torresom. Foto:
Martin Valjent (vľavo) v súboji s Ferranom Torresom.

Hráči katalánskeho veľkoklubu sa posunuli v tabuľke na druhé miesto pred Sevillu. Na andalúzsky tím majú štyri kolá pred koncom súťaže dvojbodový náskok. Slovenský obranca Martin Valjent odohral za hostí celý zápas.

Barcelonu poslal v 25. minúte do vedenia Memphis Depay, na 2:0 zvýšil po prestávke Sergio Busquets. V 73. minúte rozvlnil tretíkrát sieť Ferran Torres, no gól mu po zásahu VAR neuznali pre ofsajd.

Gareth Bale Čítajte viac Vykašľal sa na spoluhráčov. Bale ignoroval oslavy Realu Madrid

Hostia v závere dokázali už len skorigovať na 1:2 zásluhou Antonia Railla. Katalánci sú blízko istoty účasti v Lige majstrov 2022/2023.

Pred piatym Betisom Sevilla majú deväťbodový náskok, súper má však zápas k dobru. Mallorca po prehre figuruje na 16. priečke, od pásma zostupu ju delí bod.