V nohách má 546 ligových duelov. A dnes sa Hamšík dočkal prvého titulu

Turecký Trabzonspor si so Slovákom Marekom Hamšikom vybojoval triumf v najvyššej súťaži po 38 rokoch. Stačila mu na to remíza 2:2 s Antalyasporom.

30.04.2022 21:36
Marek Hamšík. Foto:
Marek Hamšík.
debata (4)

Trabzonspor získal siedmykrát v klubových dejinách majstrovský titul v Turecku. Stačila mu k tomu sobotňajšia domáca remíza 2:2 v 35. kole s Antalyasporom.

Tri kolá pred koncom ligy má klub slovenského reprezentanta Hamšíka 9-bodový náskok, resp. lepšie vzájomné zápasy pred druhým Fenerbahce Istanbul, ktorý ich tak už nemôže predbehnúť.

Domáci v sobotu pred nadšeným domácim publikom dvakrát viedli, hostia ale dokázali vyrovnať a ešte nevyužili penaltu.

Najlepšie zarábajúci slovenskí futbalisti Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10.
Dávid Hancko
AC Sparta Praha
867 000 eur

Trabzonspor vyhral ligu už v sezónach 1975/1976, 1976/1977, 1978/1979, 1979/1980, 1980/1981 a 1983/1984. V hre sú jeho hráči ešte aj v Tureckom pohári, v prvom semifinále zdolali Kayserispor 1:0, odveta je na programe 10. mája.

Domáci diváci v piatej minúte nadstaveného času vtrhli na hraciu plochu, hoci zápas ešte nebol ukončený. Po pár minútach sa vrátili na tribúny, duel sa napokon dohral a oslavy mohli v na štadióne aj v meste vypuknúť naplno.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk