Trojgólová sprcha v závere. Neapol si v Empoli skomplikoval situáciu

Futbalisti AC Milána vyhrali v nedeľňajšom zápase 34. kola Serie A na ihrisku Lazia Rím 2:1.

24.04.2022 17:44 , aktualizované: 23:13
Empoli, Neapol Foto: ,
Szymon Zurkowski z Empoli medzi hráčmi Neapola.

Domácich poslal do vedenia už v 4. minúte Ciro Immobile, o vyrovnanie sa postaral po zmene strán Olivier Giroud a v nadstavenom čase rozhodol Sandro Tonali. AC je na čele tabuľky o dva body pred Interom, ktorý má zápas k dobru.

Futbalisti Salernitany zvíťazili nad Fiorentinou 2:1. V lige vyhrali tretíkrát za sebou a zvýšili si šance na záchranu.

Milan Škriniar Čítajte aj Inter so Škriniarom zdolal AS Rím a je lídrom Serie A

V tabuľke sú na 18. mieste a na pozíciu zaručujúcu účasť medzi elitou aj v nasledujúcej sezóne strácajú tri body. V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Norbert Gyömbér a dostal žltú kartu.

V boji o titul stratil Neapol, ktorý prehral na pôde Empoli 2:3. Hostia, ktorým chýbal zranený slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, viedli v druhom polčase 2:0.

Domáci však v záverečnej desaťminútovke otočili, dvoma gólmi v 84. a 88. minúte sa o to postaral Andrea Pinamonti.

Víťazný gól ešte „posvätil“ VAR. Neapol je tretí, na vedúci majstrovský Inter Miláno stráca päť bodov, resp. na druhé AC Miláno štyri. Oba milánske kluby majú o zápas menej, AC hrá ešte v nedeľu večer na pôde Lazia Rím.

V dôležitom zápase o záchranu vyhral Janov doma nad Cagliari 1:0 vďaka gólu Chorváta Milana Badelja z 89. minúty a je predposledný s rovnakým počtom bodov ako Salernitana.

Na 17. Cagliari, za ktoré pre zranenie nemohol nastúpiť slovenský obranca Adam Obert, strácajú obaja tri body.