Štyri góly a reklama na futbal. Šláger Premier League víťaza nemal

Futbalisti úradujúceho anglického majstra Manchestru City remizovali v nedeľnom šlágri 32. kola doma s FC Liverpool 2:2.

10.04.2022 19:39
Joel Matip z Liverpoolu v súboji s Philom... Foto:
Joel Matip z Liverpoolu v súboji s Philom Fodenom z Manchestru City.

Po dôležitom súboji v boji o titul si na poste lídra Premier League udržali pred druhým LFC jednobodový náskok.

Tréner domácich Pep Guardiola aj jeho kolega Jürgen Klopp sa pred duelom zhodli, že sa v ňom ešte nerozhodne o titule.

Jürgen Klopp. Čítajte viac Podľahla tlaku Kloppa či Guardiolu. Premier League mení pravidlá

Domáci udreli už v 5. minúte, keď Kevin de Bruyne vystrelil spoza šestnástky a lopta tečovaná obrancom skončila v liverpoolskej sieti. Hostia vyrovnali z prvej vážnejšej akcie v 13. minúte, keď po spätnej prihrávke Trenta Alexandra-Arnolda prestrelil brankára Diogo Jota.

„The Reds“ vyrovnali hneď na začiatku druhého polčasu, keď voľný priestor využil Mohamed Salah, pekne do behu vysunul Sadia Maneho a ten vystavil Edersona do pozície štatistu.

V 63. minúte dal gól domáci Raheem Sterling, ale zaúradoval VAR a stav bol stále vyrovnaný. Napriek ďalším možnostiam na oboch stranách sa už strelci nepresadili. Súboj o titul teda zostal tesný aj sedem kôl pred koncom PL.