Mallorca so Slovákom v zostave šokovala Atletico. Real Madrid nezaváhal

Futbalisti RCD Mallorca získali dôležité body v boji o záchranu, keď doma zdolali majstrovské Atletico Madrid 1:0, Martin Valjent odohral celý zápas. Vo večernom súboji vyhral Real Madrid nad Getafe 2:0.

09.04.2022 18:33
Radosť futbalistov RCD Mallorca. Foto:
Radosť futbalistov RCD Mallorca po víťaznom góle do siete Atletica Madrid.

O nečakanom víťazstve RCD rozhodol VAR. Ten potvrdil, že v druhom polčase faul na domáceho hráča bol v pokutovom území a v 68. minúte tak z bieleho bodu rozhodol kosovský útočník Vedat Muriqi.

Mallorca sa dostala na 17. miesto o jeden bod pred Cadiz, ktorý doma prehral s Betisom Sevilla 1:2. Atletico stratilo dôležité body v boji o účasť v budúcej sezóne Ligy majstrov, je štvrté, ale pred piatym Betisom má náskok už len bod.

Karim Benzema. Čítajte viac Mallorca v zostave s Valjentom neubránila hviezdy Realu Madrid

Hoci domáci Cadiz od 59. minúty viedol, v závere hostia otočili priebeh a tri body im zaistila premenená penalta Borju Iglesiasa v 84. minúte.

Betis si v neúplnej tabuľke poistil piatu priečku, o záchranu bojujúci Cadiz po výhre Mallorcy klesol zo 17. na 18. zostupové miesto.