Trápiaci sa Bayern vykúpil Lewandowski. Vo Wolfsbrugu štadión stíchol

Gigant z Mníchova zdolal Augsburg 1:0 gólom z penalty. V stretnutí Wolfsburgu s Bielefeldom (4:0) skončil hráč hostí Brunner v bezvedomý a odviezla ho sanitka.

09.04.2022 17:52
Robert Lewandowski. Foto:
Robert Lewandowski rozhodol o triumfe Bayernu 1:0 nad Augsburgom gólom z pokutového kopu.

O najtesnejšom triumfe domáceho Bayernu proti Augsburgu rozhodol Robert Lewandowski, ktorý v 80. minúte premenil pokutový kop po ruke jedného z hráčov hostí.

Mníchovčania tak navýšili na čele tabuľky náskok na druhú Borussiu Dortmund na deväť bodov. Oba tímy čaká do konca prebiehajúcej sezóny ešte päť zápasov, z toho jeden vzájomný.

Freiburg - Bayern Čítajte viac Bundesliga zažila lapsus ako v dedinskom futbale. Kto je zaň zodpovedný?

Duel medzi Wolfsburgom a Arminiou Bielefeld, ktorý skončil 4:0 v prospech domácich, poznačila v 28. minúte nepríjemná situácia. Obranca domácich Cedric Brunner spadol v hlavičkovom súboji s Jonasom Windom na krk a utrpel vážne zranenie hlavy.

Po páde ostal dvadsaťosemročný Švajčiar chvíľu ležať v bezvedomý a vypredaná aréna vo Wolfsburgu stíchla. Do dvoch minút ho na nosidlách odvážali do pripravenej sanitky. Podľa informácii nemeckých médií už bol neskôr Brunner pri vedomí.

Peter Pekarík. Čítajte viac Kde je Peter? Nový tréner Herthy poznal len mňa, tvrdí Pekarík

V drese 1. FC Kolín sa pri výhre nad 1. FSV Mainz 3:2 predstavil slovenský reprezentant Ondrej Duda. Stredopoliar hral do 58. minúty, pričom krátko po jeho odchode na lavičku domáci zahájili obrat, keď strelili tri góly v priebehu 22 minút.

Bundesliga – 29. kolo:

Hertha Berlín – Union Berlín 1:4 (0:1)

Góly: 49. Baumgartl (vlastný) – 31. Haraguči, 53. Prömel, 74. Becker, 85. Michel