Futbalisti Paríža St. Germain potvrdili post lídra francúzskej Ligue 1.

03.04.2022 22:51
Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé Foto: ,
Lionel Messi, Neymar a Kylian Mbappé po góle prvého menovaného proti Lorientu.

V nedeľnom zápase 30. kola vyhrali doma nad zostupom ohrozeným Lorientom 5:1 a na čele tabuľky majú naďalej 12-bodový náskok.

Zaskvel sa hviezdny útočný trojzubec s prezývkou MNM – po dva góly si pripísali Kylian Mbappé a Neymar, jeden pridal Lionel Messi. Mbappé mal navyše tri asistencie. Parížania si napravili chuť po prehre s Monacom 0:3 spred dvoch týždňov.

David de Gea Čítajte viac Messi ani Ronaldo mu nekraľujú. Rebríček najlepšie platených má prekvapenia

Druhý tím tabuľky Olympique Marseille triumfoval na trávniku St. Etienne 4:2. Duel sa pre snehovú kalamitu musel hrať o deň neskôr ako sa plánovalo.

Hráči Racingu Štrasburg zdolali na svojom ihrisku Racing Lens 1:0. Úspešnou penaltou v 67. minúte o tom rozhodol Ludovic Ajorque, druhý pokutový kop domácich o štyri minúty neskôr Kevin Gameiro nepremenil. Štrasburg je v tabuľke štvrtý.

Ben Davies, Martin Dúbravka Čítajte aj Newcastle v Londýne viedol, potom sa rozsypal. Dúbravka inkasoval päťkrát

Lyon si poradil s Angers 3:2, dvoma gólmi k tomu prispel útočník Moussa Dembele.

Ligue 1 – 30. kolo:

Clermont Foot – FC Nantes 2:3 (0:1)
Góly: 58. Chauí, 63. Abdul Samed – 43. Blas (z 11 m), 62. Chirivella, 67. Kolo Muani, ČK: 73. Abdul Samed

ES Troyes AC – Stade Reims 1:0 (0:0)
Góly: 90.+2. Ripart, ČK: 54. Matusiwa (Reims) po 2. ŽK

FC Metz – AS Monaco 1:2 (0:0)
Góly: 63. Amadou – 46. Ben Yedder, 73. Boadu

Montpellier HSC – Stade Brest 1:2 (0:0)
Góly: 90.+3. Savanier (z 11 m) – 69. Satriano, 79. Honorat

Racing Štrasburg – Racing Lens 1:0 (0:0)
Gól: 67. Ajorque (z 11m)

AS St. Etienne – Olympique Marseille 2:4 (1:1)
Góly: 9. Bouanga, 86. Douath – 45.+1. Payet (z 11 m), 60. Kolodziejczak (vlastný), 68. Dieng (z 11 m), 73. Harit

Olympique Lyon – SCO Angers 3:2 (1:0)
Góly: 26. a 52. Dembele, 80. Tete – 50. Pereira Lage, 59. Boufal

Paríž St. Germain – FC Lorient 5:1 (2:0)
Góly: 12. a 90. Neymar, 28. a 67. Mbappe, 73. Messi – 56. Moffi

Viac na túto tému: #Neymar #Paríž St. Germain #Ligue 1 #Lionel Messi