Morata a spol. cez Škriniara neprešli. Inter uťal dlhú sériu Juventusu

Futbalisti Interu Miláno v zostave s obrancom Milanom Škriniarom triumfovali v šlágri 31. kola talianskej ligy na ihrisku Juventusu Turín 1:0.

03.04.2022 18:40 , aktualizované: 23:08
Milan Škriniar, Alvaro Morata Foto:
Obranca Interu Milan Škriniar pred Alvarom Moratom z Juventusu.

O gól obhajcu titulu postaral Hakan Calhanoglu z pokutového kopu. Inter si tak udržal tretiu priečku, na AC Miláno a Neapol stráca tri body.

Juventus síce mal v tradičnom „derby d'Italia“ viac z hry i vyšší počet streleckých pokusov, proti pevnej obrane Interu sa však nepresadil ani raz.

O cenných troch bodoch pre hostí rozhodol vo štvrtej minúte nadstavenia prvého polčasu premenenou penaltou Calhanoglu. Svoj prvý pokus síce nepremenil, ale pokutový kop sa po verdikte rozhodcu opakoval a turecký legionár na druhý pokus poslal loptu do siete.

Mohamed Salah Čítajte aj Zoznam, na ktorom nik nechce byť. Dostal sa naň aj hviezdny Slovák

Juventus tak ukončil svoju 16-zápasovú sériu bez prehry v lige, predtým v nej naposledy nebodoval v novembri minulého roka.

V tabuľke stráca zo štvrtej priečky na Inter štyri body. Škriniar hral za hostí celý zápas a na konci prvého dejstva videl žltú kartu za nešportové správanie sa.

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom vyhrali na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1.

Matteo Politano (vľavo) oslavuje gól Neapola v... Foto: SITA/AP, Alberto Mariani
Matteo Politano Matteo Politano (vľavo) oslavuje gól Neapola v Bergame.

Po treťom triumfe za sebou sa tak bodovo vyrovnali lídrovi tabuľky AC Miláno, ktorý má k dobru pondelkový domáci zápas s Bolognou.

Gól a asistenciu si v drese Neapola pripísal Lorenzo Insigne, ktorý po necelej štvrťhodine hry otvoril skóre z pokutového kopu a v 37. minúte asistoval pri zásahu Mattea Politana.

Po zmene strán síce Marten de Roon znížil na 1:2, ale zisk troch bodov pre hostí spečatil v 81. minúte Eljif Elmas. Lobotka odohral za Neapol celý zápas.

Udinese nastrieľalo v súboji s Cagliari súperovi päť gólov a vyhralo jednoznačne 5:1. Hostia síce po polhodine hry viedli, no potom sa už tešili iba domáci.

V ich drese sa hetrikom blysol portugalský útočník Beto. Slovenský obranca Adam Obert sedel na lavičke Cagliari, ktorému po štvrtej prehre za sebou patrí v tabuľke 17. pozícia, tesne nad pásmom zostupu.

Najlepšie platení futbalisti sveta Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. David de Gea (Manchester United): 23 406...

Fiorentina uspela v domácom súboji s Empoli 1:0. Jediný gól zápasu zaznamenal argentínsky útočník Nicolas Gonzalez v 58. minúte, krátko po vylúčení hosťujúceho Sebastiana Luperta. Fiorentina si v tabuľke upevnila 8. priečku.

Serie A – 31. kolo:

Juventus Turín – Inter Miláno 0:1 (0:1)
Gól: 45.+4 Calhanoglu (z 11m)
M. Škriniar za hostí celý zápas + ŽK

AC Fiorentina – FC Empoli 1:0 (0:0)
Gól: 58. Gonzalez, ČK: 57. Luperto (Empoli)

Udinese Calcio – Cagliari Calcio 5:1 (2:1)
Góly: 45., 49. a 73. Beto, 38. Becao, 59. Molina – 32. Joao Pedro, ČK: 83. Grassi (Cahliari)
A. Obert na lavičke hostí

Atalanta Bergamo – SSC Neapol 1:2 (0:2)
Góly: 58. De Roon – 14. Insigne (z 11m), 37. Politano
S. Lobotka za hostí celý zápas

Granada CF – Rayo Vallecano 2:2 (0:2)
Góly: 67. Molina, 90.+3 Milla (z 11m) – 6. Catena, 17. Guardiola, ČK: 51. Comesana (Rayo)

CF Valencia – CF Cadiz 0:0
ČK: 90.+6 Jose Mari (Cadiz)

Viac na túto tému: #SSC Neapol #Stanislav Lobotka