Naposledy to zažil pred 12 rokmi. Messiho negatívny zápis podčiarkol biedu

Jedným z víkendových prekvapení v európskych futbalových ligách bola prehra Paríža St. Germain s Nice 0:1.

08.03.2022 18:24
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi počas zápasu v Nice.

Vo francúzskej Ligue 1 sa vďaka gólu z 88. minúty dostali na druhé miesto, rozhodol striedajúci alžírsky útočník Andy Delort. Ten halfvolejom po centri Calvina Stengsa trafil presne do horného rohu bránky hostí.

Hráči OSG Nice vynulovali Parížanov aj v treťom vzájomnom zápase v tejto sezóne.

V ligovom zápase v hlavnom meste remizovali 0:0 a bez gólov sa skončil aj osemfinálový zápas Francúzskeho pohára v Paríži, kde hráči Nice napokon postúpili po rozstrele z 11 m.

Futbalisti od Stredozemného mora si vo všetkých súťažiach udržali čisté konto v štvrtom zápase za sebou, v ligovej tabuľke sú 13 bodov za Parížom a dva pred Marseille.

Parížanom pre trest za žlté karty chýbal najlepší strelec tímu Kylian Mbappé a v útoku PSG to nefungovalo.

„Netreba chodiť okolo horúcej kaše. PSG s Kylianom a bez neho je veľký rozdiel. Bol to fyzicky náročný zápas, napokon sme my spravili rozdiel,“ povedal tréner Nice Christophe Galtier pre agentúru AP.

Kylian Mbappé Čítajte aj Zarobí neuveriteľný balík. Mbappé si vraj vybral nový tím

Na poste falošnej deviatky nastúpil Lionel Messi, no svojej úlohy sa nezhostil dobre a v druhej tretine ihriska nebol nebezpečný.

Portál Daily Mail upozornil na negatívny zápis niekdajšej opory Barcelony. Po 12 rokoch – od sezóny 2009/10 – v ligovom dueli nevystrelil na bránku súpera.

Čo sa týka bilancie všetkých súťaží, naposledy neohrozil strelou rivala Real Madrid v semifinále Španielskeho pohára v roku 2019.

Lionel Messi Čítajte aj Guardiola sa chytal za hlavu. Messi strelil najkrajší gól skupinovej fázy LM

„Nemusíme sa báť, stále sme na čele Ligue 1. Prehry sa však nesmú stať pravidlom,“ povedal obranca Marquinhos po tretej prehre PSG v sezóne.

Parížanov čaká cez týždeň druhý zápas osemfinále Ligy majstrov s Realom Madrid. Doma vyhrali 1:0, odveta je na programe v stredu v Madride.

Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Lionel Messi