Nečakané zaváhanie. Bayern padol v Bochume

Futbalisti Bayernu Mníchov v 22. kole nemeckej Bundesligy nečakane prehrali na pôde VfL Bochum 2:4.

12.02.2022 18:27
Nemecko Futbal Bundesliga 22. kolo bochum Foto: ,
Futbalisti Bochumu oslavujú triumf nad Bayernom Mníchov.

Líder tabuľky viedol po góle Roberta Lewandowského, domáci však rýchlo vyrovnali a v závere prvého polčasu vsietili v priebehu šiestich minút ďalšie tri góly.

Lewandowski štvrťhodinu pred koncom svojím druhým gólom už iba skorigoval výsledok. Bochum uštedril úradujúcemu majstrovi štvrtú prehru v tejto sezóne.

Bayern je na čele tabuľky s náskokom deviatich bodov pred Borussiou Dortmund, ktorá odohrala o zápas menej.

Hertha Berlín v zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom prehrala na ihrisku Fürthu 1:2. Pekarík hral do 68. minúty.

Bundesliga – 22. kolo:

SOBOTA

VfL Bochum – Bayern Mníchov 4:2 (4:1)
Góly: 14. Antwi-Adjei, 38. Locadia (z 11 m), 40. Gamboa, 44. Holtmann – 9. a 75. Lewandowski

Greuther Fürth – Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Góly: 1. Hrgota, 71. Hrgota (z 11 m) – 83. Gechter