Fantastické divadlo. Barcelona prestrieľala Atlético, vyhral aj Real

Futbalisti Realu Madrid zdolali v 23. kole španielskej La Ligy Granadu 1:0 a na čele tabuľky majú už šesťbodový náskok pred druhou Sevillou.

06.02.2022 18:29 , aktualizované: 22:53
FC Barcelona Foto: ,
Radosť hráčov Barcelony.

O triumfe domácich rozhodol v 74. minúte Marco Asensio.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v šlágri 23. kola španielskej La Ligy nad Atleticom Madrid 4:2. V súťaži neprehrali už sedem duelov. Svojho nedeľného súpera preskočili v tabuľke a posunuli sa na 4. priečku.

„Los colchoneros“ na Camp Nou viedli, keď v 8. minúte skóroval z rýchleho protiútoku Yannick Carrasco. Katalánci však ešte do prestávky dokázali duel otočiť vo svoj prospech. V 10. minúte sa exportnou strelou z voleja zaskvel Jordi Alba.

V 21. minúte vsietil druhý gól hlavičkou Gavi Paez a 120 sekúnd pred koncom polčasu ešte po priamom kope rozvlnil sieť aj Ronald Araujo.

Stanislav Lobotka, Olivier Giroud Čítajte viac Lobotka znova hviezdil, v Cagliari rastie ďalší šikovný Slovák

Štyri minúty po zmene strán sa presadil aj navrátilec Dani Alves a duel nezdramatizoval ani gól na 2:4, ktorý dal bývalý hráč Barcelony Luis Suarez. Tridsaťosemročný veterán Alves potom videl červenú kartu za tvrdý faul zozadu na Carrasca, no Barcelona aj v desiatich výsledok ubránila.

Hráči tímov FC Valencia a Realu Sociedad San Sebastian sa v nedeľu rozišli po remíze 0:0 v zápase Valencia nedokázala zvíťaziť v piatom stretnutí v sérii.

La Liga – 23. kolo:

Betis – Villarreal 0:2 (0:1)
Góly: 41. Torres, 83. Capoue

FC Barcelona – Atletico Madrid 4:2 (3:1)
Góly: 10. Alba, 21. Gavi, 43. Araujo, 49. Alves – 8. Carrasco, 58. Suarez, ČK: 69. Alves (Barcelona)

FC Valencia – Real Sociedad San Sebastian 0:0

Viac na túto tému: #fc barcelona #atlético madrid #la liga