Škriniarovci vedenie neudržali. Inter podľahol v napínavom derby

Futbalisti Interu Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom prehrali v sobotnom mestskom derby v rámci 24. kola Serie A s AC 1:2.

05.02.2022 20:12 , aktualizované: 22:53
Milan Škriniar Foto: ,
Obranca Interu Milan Škriniar.

Obhajca majstrovského titulu utrpel len druhú prehru v ligovej sezóne, na čele tabuľky má pred rivalom už len jednobodový náskok. „Nerazzurri“ však majú o jeden odohraný zápas menej.

V prvom polčase domáci Inter dal gól v 10. minúte, ale neplatil pre ofsajd. Ďalšie šance Nicola Barellu a Denzel Dumfriesa zostali nevyužité, ale v 39. minúte otvoril skóre Ivan Perišič. Po rohovom kope na neho obrancovia AC zabudli a chorvátsky krídelník šikovne prekonal brankára.

V druhom polčase však „Rossoneri“ priebeh otočil dvoma gólmi francúzskeho útočníka Oliviera Girouda, ktorý „zaskočil“ za zraneného Zlatana Ibrahimoviča.

Martin Valjent Čítajte viac Dôležité víťazstvo. Valjent a spol. zvládli šesťbodový duel

Najprv vybojoval v strede loptu po súboji s Alexisom Sanchezom a v protiútoku v presile šiestich na troch na zadnej žrdi zasunul loptu do siete.

O ďalšie tri minúty sa uvoľnil do zakončenia a prestrelil brankára Interu Samira Handanoviča. Škriniar v závere videl žltú kartu a v úplnom nervóznom závere dostal červenú hosťujúci Theo Hernandez.

V prvom sobotnom zápase sa medzi domácim AS Rím a FC Janov zrodila bezgólová remíza. Duel „okorenili“ dve červené karty, po jednej na oboch stranách. „Vlci“ sú v tabuľke na šiestom mieste, Janov je predposledný.

Serie A – 24. kolo:

ACF Fiorentina – Lazio Rím 0:3 (0:0)
Góly: 52. Milinkovič-Savič, 70. Immobile, 81. Biraghi (vlastný). ČK: 85. Torreira (Fiorentina) po 2. ŽK

Inter Miláno – AC Miláno 1:2 (1:0)
Góly: 39. Perišič – 75. a 78. Giroud, ČK: 90.+6 Hernandez (AC Miláno)