Pekarík čelil hviezdam Bayernu. Hertha nemala šancu

Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v nedeľnom stretnutí 20. kola nemeckej Bundesligy na pôde Herthy Berlín 4:1.

23.01.2022 19:39
Leroy Sane Foto: ,
Leroy Sane páli na bránku Herthy.

Úradujúci šampión si víťazstvom nad tímom, v ktorom pôsobí aj slovenský obranca Peter Pekarík, upevnil vedenie v tabuľke.

Na čele má šesťbodový náskok pred Borussiou Dortmund. Pekarík hral za domácich celý zápas.

real madrid Čítajte viac Real senzačne zaváhal. Barcelona sa zachránila v závere

Hostia mali prevahu počas celého stretnutia a v polčase viedli už 2:0 po presných zásahoch Corentina Tolissa a Thomasa Müllera.

V druhom polčase zvýšil náskok Leroy Sane, ktorého o štyri minúty nasledoval Serge Gnabry. Prehru Berlínčanov v 82. minúte už len zmiernil Jurgen Ekkelenkamp.

Výhra hostí mohla byť aj vyššia – dva góly im neuznal systém VAR.

Lorenzo Insigne, Stanislav Lobotka Čítajte viac Neapol poľahky dokráčal k víťazstvu. Lobotka hral celý zápas

Lipsko v ďalšom zápase zdolalo Wolfsburg 2:0. O víťazstvo domácich sa gólovo zaslúžili Willi Orbán a Joško Gvardiol.

Lipsko sa vďaka triumfu posunulo na 6. miesto tabuľky a preskočilo tak Hoffenheim aj Kolín s Ondrejom Dudom.