Real senzačne zaváhal. Barcelona sa zachránila v závere

Futbalisti Realu Madrid nečakane zakopli v nedeľnom dueli 22. kola španielskej La Ligy.

23.01.2022 18:29
real madrid Foto: ,
Eder Militao zachránil Realu aspoň bod.

Líder tabuľky remizoval doma s Elche 2:2, keď v závere zmazal dvojgólové manko. O vyrovnanie sa postaral obranca Eder Militao v 92. minúte. Real má na čele štvorbodový náskok pred FC Sevilla.

Pred zápasom si Real uctil spomienkou klubovú legendu Paca Genta, ktorý v jeho drese získal rekordných 23 trofejí a zomrel v utorok vo veku 88 rokov.

Domáci favorit mal od začiatku územnú prevahu, ale šance zostali nevyužité.

Po polhodine hry kopal Real penaltu po faule Helibeltona Palaciosa na Viniciusa Juniora v šestnástke, no najlepší ligový strelec Karim Benzema z bieleho bodu prestrelil bránku.

Liverpool, Crystal Palace Čítajte viac Liverpool potvrdil úlohu favorita. Londýnske derby pre Chelsea

Do kabín napokon išli s náskokom nečakane hostia, keď sa v 42. minúte presadil hlavou z piatich metrov Lucas Boye po centri striedajúceho Fidela z ľavej strany – 0:1.

Aj po zmene strán mal Real herne i strelecky navrch, no obrannú líniu na čele s brankárom Edgarom Badiom sa mu dlho nedarilo prekonať.

V 51. minúte arbiter nariadil druhý pokutový kop pre domácich po páde Edena Hazarda v šestnástke súpera, no po upozornení videorozhodcu si sporný moment opakovane pozrel pri monitore a penaltu odvolal.

Elche potom šokovalo lídra tabuľky aj druhýkrát, štvrťhodinu pred koncom sa pred šestnástkou uvoľnil autor prvého zásahu Boye, loptu posunul napravo a Pere Milla krížnou strelou po zemi prekonal Thibauta Courtoisa na 2:0.

Lorenzo Insigne, Stanislav Lobotka Čítajte viac Neapol poľahky dokráčal k víťazstvu. Lobotka hral celý zápas

Casemiro vzápätí na druhej strane trafil hlavou do brvna a Real sa dočkal až v 82. minúte, keď po ruke v pokutovom území opäť zahrával penaltu a tú bezpečne premenil Luka Modrič.

Enormné úsilie domácich v závere vyústilo do vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase – loptu po centri Viniciusa Juniora poslal Militao v 92. minúte hlavou k žrdi a vydoloval pre svoj tím aspoň bod.

Elche neprehralo v lige už štyri stretnutia za sebou a figuruje na 15. mieste.

Čo futbaloví tréneri vyškrtli hráčom z jedálnička? Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Pep Guardiola (Manchester City)
Keď jeden z...

Obaja súperi sa stretli vo vzájomnom súboji pred iba tromi dňami, Real v osemfinále domáceho pohára uspel na pôde Elche 2:1 po predĺžení, keď v ňom otočil skóre gólmi Isca a Edena Hazarda.

Osasuna Pamplona vyhrala na ihrisku Granady 2:0 a posunula sa na 11. miesto tabuľky.

O triumfe hostí rozhodol v 64. minúte hlavou David Garcia, v poslednej minúte pridal Kike Garcia druhý zásah Osasuny. Granada nebodovala naplno v štyroch stretnutiach a je na 14. priečke.