Neapol poľahky dokráčal k víťazstvu. Lobotka hral celý zápas

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom vyhrali v nedeľnom zápase 23. kola talianskej Seria A nad Salernitanou jednoznačne 4:1.

23.01.2022 17:15
Lorenzo Insigne, Stanislav Lobotka Foto: ,
Lorenzo Insigne oslavuje gól v zápase so Salernitanou. Gratuluje mu aj Stanislav Lobotka.

Lobotka odohral celý zápas, ktorý bol pre jeho tím tretí víťazný za sebou.

Skóre otvoril v 18. minúte Juan Jesus. Tím z chvosta tabuľky ešte v prvom polčase vyrovnal, no domáci mu uštedrili gól do šatne, ďalší pridal v 48. minúte Amir Rrahmani a penaltu po ruke Frederica Veseliho premenil Lorenzo Insigne.

Milan Škriniar Čítajte viac Dráma v Miláne. Škriniarov Inter udrel v poslednej chvíli

Cagliari Calcio v ďalšom zápase remizovalo s Fiorentinou. V drese domácich, ktorí sú v zóne zostupu, sa predstavil aj Slovák Adam Obert.

Hostia dokázali skóre vyrovnať v 76. minúte zásluhou Riccarda Sottila napriek tomu, že od 65. minúty hrali po červenej karte pre Alvara Odriozolu v početnej nevýhode. Obert odohral za domácich celý zápas.

Serie A – 23. kolo:

AC Miláno – Juventus Turín 0:0

FC Empoli – AS Rím 2:4 (0:4)
Góly: 56. Pinamonti, 73. Bajrami – 25. Abraham, 34. Mancini, 36. Oliveira, 38. Zaniolo

SSC Neapol – US Salernitana 4:1 (2:1)
Góly: 18. Jesus, 45.+4. Mertens (z 11 m), 48. Rrahmani, 54. Insigne (z 11 m) – 34. Bonazzoli, ČK: 52. Veseli (Salernitana) po 2. ŽK