Obrancu Aston Villy trafila fľaša. Dúbravka vychytal Newcastlu víťazstvo

Futbalisti Aston Villy zvíťazili v sobotnom zápase 23. kole anglickej Premier League na ihrisku Evertonu 1:0.

22.01.2022 15:48 , aktualizované: 18:21
Lucas Digne Foto:
Moment zo zápasu Everton - Aston Villa. Lucas Digne zostal po zásahu fľašou ležať na zemi.
debata (5)

O jediný gól sa v nadstavenom čase prvého polčasu postaral Argentínčan Emiliano Buendía.

Stretnutie poznačil aj nepríjemný incident, ktorého obeťou bol Francúz Lucas Digne.

Obrancu, ktorý minulý týždeň prestúpil do Villy práve z Evertonu, trafila do hlavy fľaša hodená z hľadiska počas oslavy víťazného gólu, na ktorý prihral.

Po incidente dokázal pokračovať a hral do konca duelu.

Newcastle United so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom zvíťazil na ihrisku Leedsu 1:0. O jeho druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne sa postaral Jonjo Shelvey, ktorý v 76. minúte vsietil jediný gól stretnutia. „Straky“ vyhrali prvýkrát od 4. decembra.

V priamom súboji o štvrté miesto medzi Manchestrom United a West Hamom sa o víťazstvo „červených diablov“ 1:0 postaral až v tretej minúte nadstaveného času Marcus Rashford.

Dvadsaťštyriročný útočník skóroval po prihrávke Edinsona Cavaniho. ManU má v tabuľke náskok jedného bodu pred piatym West Hamom, na tretiu Chelsea stráca šesť bodov, má však zápas k dobru