City zdolali Chelsea a jednoznačne smerujú za titulom

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom domácom šlágri 22. kola Premier League nad FC Chelsea 1:0 a upevnili si prvé miesto v tabuľke.

15.01.2022 15:42
Kevin De Bruyne Foto: ,
Súboj Kevina De Bruyna z Manchestru a Thiaga Silvu z Chelsea.

Vďaka dvanástemu ligovému triumfu za sebou zvýšili náskok pred londýnskym súperom už na 13 bodov. Tretí je FC Liverpool so 14-bodovým mankom na lídra, odohral však o dva zápasy menej.

V prvom polčase sa hostia zamerali na defenzívu a ani raz neohrozili bránku súpera. „Citizens“ mali hernú prevahu, do gólu ju však dokázali pretaviť až po zmene strán.

Kevin De Bruyne sa v 70. minúte za polovicou ihriska zmocnil lopty, postupoval na bránku a napokon vyslal spoza šestnástky strelu, na ktorú bol Kepa Arrizabalaga krátky. Zverenci Pepa Guardiolu v závere súpera do ničoho nepustili a sú opäť o krok bližšie k obhajobe titulu.

Vzájomný mikrosúboj dvoch slovenských reprezentantov nemal víťaza. Newcastle v bránke s Martinom Dúbravkom remizovalo 1:1 s Watfordom, za ktorý odohral celý duel stredopoliar Juraj Kucka.

Premier League – 22. kolo:

Manchester City – Chelsea Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 70. De Bruyne

Newcastle United – FC Watford 1:1 (0:0)
Gól: 49. Saint-Maximin – 88. Pedro
M. Dúbravka odchytal celý zápas – J. Kucka hral do 77. min

Norwich City – FC Everton 2:1 (2:0)
Góly: 16. Keane (vlastný), 18. Idah – 60. Richarlison

Wolverhampton Wanderers – FC Southampton 3:1 (1:0)
Góly: 37. Jimenez (z 11 m), 59. Coady, 90.+1 Traore – 84. Ward-Prowse

Aston Villa – Manchester United 2:2 (0:1)
Góly: 77. Ramsey, 82. Coutinho – 6. a 67. Fernandes

Vedenie Premier League odložilo nedeľné derby

Vedenie Arsenalu uspelo so žiadosťou o odloženie nedeľného londýnskeho derby s Tottenhamom v rámci 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže. „Kanonieri“ nemajú k dispozícii potrebný počet hráčov, aby sa duel mohol odohrať, informovala agentúra dpa.

Môžu za to koronavírus, zranenia, kartové tresty a tiež reprezentačné povinnosti, ktoré si plnia niektorí hráči „kanonierov“ na Africkom pohári národov. Vedenie Premier League tak odložilo zápas so Spurs na iný termín.

Viac na túto tému: #manchester city #Chelsea FC