Zaujímajú sa oňho kluby Serie A. Duda skóroval v súboji Slovákov

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda strelil svoj druhý gól v prebiehajúcej bundesligovej sezóne.

09.01.2022 17:44
Ondrej Duda Foto: ,
Ondrej Duda sa teší z gólu do siete Herthy.

V nedeľnom zápase 18. kola ním pomohol k víťazstvu 1. FC Kolín na ihrisku Herthy Berlín 3:1. Duda hral do 85. minúty, v základnej zostave domácich nastúpil obranca Peter Pekarík, ktorý striedal v 81. minúte.

Duda zvýšil v 32. minúte na 2:0 pre hostí. Po centri z pravej strany domáci kapitán Niklas Stark odhlavičkoval loptu len k slovenskému stredopoliarovi, ktorý prízemnou strelou bez prípravy spoza šestnástky prekonal Alexandra Schwolowa v bránke Herthy.

USA SR Futbal MLS play off 1/4 Rusnák Čítajte viac Rusnák potvrdil, že končí v Salt Lake. Spájajú ho so zaujímavými klubmi

Domáci v 57. minúte znížili zásluhou Vladimira Daridu, ktorého centrovanú loptu nikto netečoval a zapadla až do siete, záverečné slovo mal však v nadstavenom čase striedajúci hráč hostí Jan Thielmann. Dudov gól sa tak ukázal byť víťazný.

V Bundeslige skóroval prvýkrát od 27. novembra, keď sa strelecky presadil proti Mönchengladbachu pri víťazstve 4:1.

Najdrahší slovenskí futbalisti Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
11. Ján Greguš (San José) - 603-tisíc.

„Capkovia“ slávili tretí triumf za sebou a v neúplnej tabuľke najvyššej nemeckej súťaže poskočili na šieste miesto. Herthe patrí 14. priečka.

Prestúpi do Janova?

O Dudu sa vážne zaujímajú dva janovské kluby Serie A. Sampdoria aj FC ho chcú podľa nemeckých médií získať ešte túto zimu, no jeho zamestnávateľ sa ho nechystá predať.

Dortmund Čítajte viac Tri góly za 18 minút. Dortmund sa po veľkom obrate priblížil k Bayernu

Vzhľadom na finančnú situáciu bundesligistu však Dudov odchod nie je vylúčený. Tím nedávno poslal do Chicaga obrancu Rafaela Czichosa.

Kluby talianskej Serie A údajne ponúkajú za Dudu približne šesť miliónov eur. Slovenský reprezentant nevynechal v tejto sezóne ani jeden z osemnástich ligových zápasov, v štrnástich nastúpil v základnej zostave Kolína.