Tri góly za 18 minút. Dortmund sa po veľkom obrate priblížil k Bayernu

Futbalisti Borussie Dortmund triumfovali v sobotnom zápase 18. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 3:2 a stiahli stratu na vedúci Bayern Mníchov na šesť bodov.

08.01.2022 20:50
Dortmund Foto: ,
Veľká radosť futbalistov Dortmundu po treťom góle vo Frankfurte.

Zverenci Marca Roseho pritom ešte v 71. minúte prehrávali o dva góly, ktoré v prvom polčase vsietil Rafael Borre.

Obrat odštartoval Thorgan Hazard, keď v obkľúčení obrancov prekonal v 72. minúte domáceho brankára Kevina Trappa.

Nemecko futbal Bundesliga 18. kolo Čítajte viac Obrat za päť minút. Gladbach to na Bayern vie, pri ďalšom skalpe bol aj Bénes

Studená sprcha pre domácich prišla o štvrťhodinu neskôr. V priebehu dvoch minút sa gólovo presadili Jude Bellingham (87. min) s Mahmoudom Dahoudom (89.) a Borussia otočila na konečných 3:2.

V ďalšom stretnutí zvíťazili hráči RB Lipsko nad Mainzom 05 jednoznačne 4:1. Slávili tak prvú ligovú výhru po takmer mesiaci. Dva góly domácich strelil portugalský útočník Andre Silva.

Bundesliga – 18. kolo:

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 2:3 (2:0)
Góly: 16. a 25. Borre – 72. Hazard, 88. Bellingham, 90. Dahoud

RB Lipsko – Mainz 05 4:1 (1:0)
Góly: 22. a 62. Silva (prvý z 11 m), 48. Szoboszlai, 59. Nkunku – 58. Lee Jae-Sung, ČK: 21. Hack (Mainz)

1899 Hoffenheim – FC Augsburg 3:1 (2:1)
Góly: 39. a 44. Bebou, 90.+3. Raum – 6. Gregoritsch

Greuther Fürth – VfB Stuttgart 0:0

SC Freiburg – Arminia Bielefeld 2:2 (1:0)
Góly: 7. Haberer, 47. Jeong Woo-Yeong – 61. Okugawa, 88. Lasme

Bayer Leverkusen – Union Berlín 2:2 (1:1)
Góly: 39. Schick, 85. Tah – 45.+1. a 51. Promel

Viac na túto tému: #Borussia Dortmund #Eintracht Frankfurt