Neapol si vezie z Turína bod. Lobotka odohral skoro celý zápas

Futbalisti SSC Neapol remizovali vo štvrtkovom šlágri 20. kola talianskej Serie A na ihrisku Juventusu Turín 1:1.

06.01.2022 22:51
stanislav lobotka Foto:
Stanislav Lobotka z Neapola v súboji o loptu so strelcom jediného gólu Juventusu Federicom Chiesom.

V drese hostí hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 90.+1 minúty. Neapol je tretí a na vedúci Inter Miláno stráca šesť bodov, pričom odohral o duel viac.

Futbalisti Spezie v zostave aj s Dávidom Strelcom prehrali doma s Hellasom Verona 1:2. Slovenský útočník odohral 51. minút.

AC Miláno v boji o zisk titulu nestratilo, rímske AS zdolalo 3:1. Červeno-čiernych posadil na koňa Olivier Giroud premenenou penaltou v 8. minúte, v 17. zvýšil po hrúbke obrany hostí Junior Messias.

Španielsko SR Futbal LM D Real Inter Miláno Čítajte viac Keby chceli Tarkoviča, dávno by sa dohodli. Škriniar pôjde len do veľkoklubu

Rimanov vrátil do hry Tammy Abraham, ktorý znížil v 40. minúte po rohovom kope, poisťujúci zásah však zariadil v 82. minúte Rafael Leao. Milánčania sú druhí o bod za Interom, ktorý má zápas k dobru.

Lazio Rím remizovalo s Empoli 3:3, keď v zápase dokázalo zmazať dvojgólový náskok súpera. Federico di Francesco poslal nováčika v 75. minúte opäť do vedenia, no Sergej Milinkovič-Savič zariadil domácim aspoň bod svojím druhým gólom v stretnutí v tretej minúte nadstaveného času.

Denis Vavro sedel na striedačke Lazia.

Hráči Cagliari sa po jedenástich dueloch opäť dočkali pocitu víťazstva, na ihrisku Sampdorie Janov triumfovali 2:1.

Futbaloví hrdinovia 90´: Takto vyzerajú dnes Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Gheorghe Hagi (56) - je bývalý rumunský...

Naďalej sa však nachádzajú v zóne zostupu. Na lavičke klubu zo Sardínie sedel aj slovenský obranca Adam Obert.

Štyri stretnutia zrušili miestne orgány. Pre karanténne opatrenia sa v stanovenom termíne neodohrali zápasy FC Bologna – Inter Miláno, Atalanta Bergamo – FC Turín, US Salernitana – FC Benátky a ACF Fiorentina – Udinese Calcio.

Serie A – 20. kolo:

Juventus Turín – SSC Neapol 1:1 (0:1)
Góly: 54. Chiesa – 23. Mertens
Lobotka za hostí do 90.+1 min

AC Miláno – AS Rím 3:1 (2:1)
Góly: 8. Giroud (z 11 m), 17. Messias, 82. Leao – 40. Abraham, ČK: 74. Karsdorp po 2. ŽK, 90.+3. Mancini (obaja Rím)

US Sassuolo – FC Janov 1:1 (0:1)
Góly: 55. Berardi – 7. Destro

Lazio Rím – FC Empoli 3:3 (1:2)
Góly: 66. a 90.+3. Milinkovič-Savič, 14. Immobile, – 6. Bajrami (z 11 m), 8. Zurkowski, 75. Di Francesco