Neapol si odnáša zo San Sira tri body a je druhý. Lobotka bol pri tom

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom zápase 18. kola Serie A na ihrisku AC Miláno 1:0 a dostali sa na druhé miesto tabuľky o skóre pred svojho súpera.

19.12.2021 22:59
Stanislav Lobotka, Olivier Giroud Foto: ,
Stanislav Lobotka z Neapola pred útočníkom AC Miláno Olivierom Giroudom.

Slovenský stredopoliar hostí Stanislav Lobotka hral od 54. minúty.

Hostia udreli už v 5. minúte stretnutia, keď si na roh z pravej strany vyskočil Elif Elmas a hlavou rozvlnil sieť. V 18. minúte mohol rovnako hlavou vyrovnať Zlatan Ibrahimovič, no tesne minul.

V 34. minúte mieril vedľa žrde strelou z diaľky Alessandro Florenzi a krátko po zmene strán vyškriabal brankár SSC David Ospina strelu Ibrahimoviča nad brvno.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Lobotka nepatrí do koša! Taliani chvália, ako odčinil chybu z Moskvy

V závere druhého dejstva dostal loptu do siete Franck Kessie, no vyrovnávajúci gól neplatil pre ofsajd, o čom rozhodol VAR. Neapol i AC majú 39 bodov a na vedúci Inter strácajú štyri.

V ďalšom zápase remizovala Fiorentina so Sassuolom 2:2. Domáci v prvom dejstve nepremenili ani jednu zo šancí, naopak ich súper po rýchlych akciách dvakrát skóroval. Oslabená Fiorentina napokon na domácom štadióne vybojovala bod.

Taliansko futbal Serie A 18. kolo Atalanta AS Rím Čítajte viac Atalanta víťaznú šnúru nepredĺžila, Rimania jej nedali šancu

Spezia, ktorá sa pohybuje tesne nad čiarou zostupu, si po remíze 1:1 podelila body s Empoli. Remíza 1:1 sa zrodila aj v meraní síl Sampdorie s nováčikom z Benátok.

Sumáre:

AC Miláno – SSC Neapol 0:1 (0:1)
Gól: 5. Elmas
Stanislav Lobotka (Neapol) od 54. minúty

ACF Fiorentina – US Sassuolo Calcio 2:2 (0:2)
Góly: 51. Vlahovič, 61. Torreira – 32. Scamacca, 37. Frattesi, ČK: 68. Biraghi (Fiorentina)

Spezia Calcio – Empoli FC 1:1 (0:0)
Góly: 50. Marchizza (vl.) – 71. Nikolaou (vl.)