Dúbravka po Liverpoole čelil hviezdam City. Šláger nemal víťaza

Futbalisti FC Liverpool remizovali v nedeľňajšom zápase 18. kola Premier League na pôde Tottenhamu Hotspur 2:2, keď od 77. minúty dohrávali bez vylúčeného Andrewa Robertsona.

19.12.2021 17:19
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka.

„The Reds“ tak z druhej priečky strácajú na vedúci Manchester City tri body.

Domáci Tottenham sa ujal vedenia už v 13. minúte, keď sa presadil kanonier Harry Kane. Hostia vyrovnali v 35. minúte zásluhou Dioga Jotu a v 70. otočili skóre po zásahu Robertsona.

Jürgen Klopp Čítajte viac Liverpool nezaočkovaných nepodpíše. Sú neustálou hrozbou, tvrdí Klopp

Ich vedenie však vydržalo len štyri minúty, brankár Alisson Becker vybehol zo šestnástky, no v sklze netrafil loptu a Heung-Min Son ju pohodlne dopravil do odkrytej siete. Vzápätí oslabil hostí Robertson, ktorý najprv videl žltú, ale po konzultácii s VAR-om mu rozhodca ukázal červenú kartu.

Liverpool tak prišiel o osemzápasovú víťaznú sériu vo všetkých súťažiach a šesťzápasovú v lige.

Tottenham neprehral ani v piatom stretnutí PL po sebe (3–2–0) a poskočil na 7. miesto tabuľky, pričom kvôli koronavírusu odohral len 15 duelov a jeho súperi o jeden až tri viac.

Martin Dúbravka Čítajte viac Dúbravka po Liverpoole čelil hviezdam City. Šláger nemal víťaza

Futbalisti oslabenej Chelsea len remizovali na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 0:0. V londýnskom klube sa počas týždňa objavil koronavírus, trénerovi Thomasovi Tuchelovi po pozitívnom teste vypadli Romalu Lukaku, Timo Werner a Callum Hudson-Odoi.

V tímovom autobuse sa po príchode na Molineux Stadium nenachádzali ani Jorginho, Kai Havertz či Ruben Loftus-Cheek. Predstavitelia Chelsea preto žiadali o odloženie nedeľňajšieho stretnutia, no vedenie Premier League im nevyhovelo.

Čo futbaloví tréneri vyškrtli hráčom z jedálnička? Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Pep Guardiola (Manchester City)
Keď jeden z...

Chelsea mala miernu prevahu, no počas celého zápasu vystrelila len raz medzi tri žrde. Londýnčania remizovali druhýkrát po sebe a s 38 bodmi figurujú na treťom mieste tabuľky.

Prvú priečku v nedeľu potvrdili hráči Manchestru City, ktorí vyhrali na ihrisku Newcastlu United vysoko 4:0. Na konte majú 44 bodov, o štyri viac ako druhý Liverpool, ten však má zápas k dobru.

V drese domácich odchytal celý duel slovenský brankár Martin Dúbravka. Newcastle je s 10 bodmi predposledný a ťahá trojzápasovú šnúru prehier.

Martin Dúbravka Čítajte viac Dúbravka ťahal skvelé zákroky. Hviezdy Liverpoolu však nezastavil