Dúbravka ťahal skvelé zákroky. Hviezdy Liverpoolu však nezastavil

Futbalisti Newcastlu United prehrali v 17. kole Premier League na ihrisku FC Liverpool 1:3.

16.12.2021 22:56
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka robil, čo mohol, no ďalšiu prehru Newcastlu neodvrátil.

V tabuľke strácajú na lídra Manchester City jediný bod. Zaváhala tretia Chelsea, po domácej remíze s Evertonom 1:1 je jej manko na prvú priečku štvorbodové.

Liverpool potvrdil proti Newcastlu, v bránke ktorého stál slovenský reprezentant Martin Dúbravka, pozíciu favorita.

Do vedenia však išli prekvapujúco hostia, keď sa vydarenou strelou spoza šestnástky k žrdi presadil už v 7. minúte Jonjo Shelvey. Liverpool však otočil skóre ešte v prvom polčase v priebehu štyroch minút.

Najskôr vyrovnal Diogo Jota v 21. minúte, keď jeho hlavičku zblízka Dúbravka ešte vyrazil, ale na dorážku už nestačil.

O chvíľu neskôr slovenský brankár zneškodnil pokus Sadia Maneho, no nekrytý Mohamed Salah upravil na 2:1.

V závere zápasu poistil delovkou tri body pre Liverpool Trent Alexander-Arnold. Newcastle stále figuruje na predposlednej priečke iba o skóre pred Norwichom.

Chelsea napriek výraznej prevahe vyťažila zo súboja s Evertonom iba remízu. Favorita poslal do náskoku v 70. minúte Mason Mount, no už o štyri minúty neskôr zariadil Jarrad Branthwaite bod pre Everton.

Ďalší na štvrtok plánovaný zápas medzi Leicesterom City a Tottenhamom Hotspur odložili len niekoľko hodín pred jeho začiatkom.

Dôvodom bolo rozšírenie koronavírusu v tíme „líšok“, pre ktoré už museli uzavrieť aj tréningové centru Leicestru.

Premier League silno zasiahla nová vlna nákazy a vedenie súťaže informovalo aj o odložení piatich stretnutí, ktoré sa mali hrať najbližší víkend.

Ide o sobotné zápasy Manchester United – Brighton & Hove Albion, FC Southampton – FC Brentford, FC Watford – Crystal Palace a West Ham United – Norwich City i nedeľný duel FC Everton – Leicester City.