Škriniarovci zdolali Cagliari 4:0 a sú na čele talianskej ligy

Futbalisti Interu Miláno sú po víkende na čele talianskej Serie A.

12.12.2021 22:50
Milan Škriniar Foto:
Milan Škriniar v zápase proti Cagliari.

Obhajca titulu vyhral v nedeľnom dueli 17. kola doma nad Cagliari 4:0 a má náskok jedného bodu pred mestským rivalom AC. Celý zápas v drese domácich odohral slovenský obranca Milan Škriniar, jeho krajan Adam Obert nastúpil za Cagliari v 82. minúte.

Skóre duelu otvoril Lautaro Martinez, ktorý sa po polhodine hry presadil presnou hlavičkou po rohovom kope. Argentínsky hráč mal možnosť pridať svoj druhý zásah tesne pred prestávkou – jeho pokus z penalty však zlikvidoval brankár hostí Alessio Cragno, ktorý pokutový kop predtým zavinil.

Vladimír Weiss st. Čítajte viac Slovan uhral s DAC remízu. Pred Trnavou má šesťbodový náskok

Inter poistil svoj náskok v 51. minúte, na 2:0 zvýšil parádnym volejom Alexis Sanchez. Ďalšie góly domácich potom v rozpätí od 66. do 68. minúty pridali Hakan Calhanoglu a opäť Martinez.

Atalanta Bergamo si pripísala šieste víťazstvo za sebou, na ihrisku Hellasu Verona vyhrala 2:1. V tabuľke sa Atalanta dostala na tretiu priečku pred Neapol, ktorý nečakane doma nezískal body proti Empoli po prehre 0:1. Jediný gól duelu dal v 70. min Patrick Cutrone po rohovom kope.

Neapol sa po výbornom vstupe do sezóny ocitol v kríze, prehral druhý duel v rade a z troch uplynulých stretnutí získal iba bod. Nováčik z Empoli naopak neprehral už štyri stretnutia v sérii a posunul sa na siedmu priečku.