Slováci žiarili v Česku. Haraslín zachránil Spartu, Tupta zas Liberec

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín zaznamenal víťazný gól Sparty Praha v sobotnom dueli 17. kola českej ligy na ihrisku Karvinej.

04.12.2021 17:28
Lukáš Haraslín Foto:
Lukáš Haraslín.

Sparta triumfovala 2:1 a v tabuľke je priebežne druhá o päť bodov za Slaviou.

Haraslín druhým ligovým gólom v sezóne zvýšil v 76. minúte na 2:0 pre hostí, keď kombináciu zakončil presnou strelou k žrdi.

Posledný tím tabuľky síce vzápätí znížil zásluhou Vlasija Sinjavského, ale favorit si náskok udržal až do záverečného hvizdu. V bránke Sparty nastúpil Dominik Holec.

Maciej Rybus, Lukáš Haraslín Čítajte viac Haraslín zariadil výhru Sparty nad Slaviou

Liberec potvrdil stúpajúcu formu domácim víťazstvom nad Hradcom Králové 1:0. O zisku troch bodov rozhodol slovenský útočník Ľubomír Tupta v 38. minúte, keď dostal loptu za obranu a sám pred brankárom nezaváhal.

Bol to jeho štvrtý ligový zásah v sezóne. Liberec sa posunul priebežne na ôsmu pozíciu.

Česká liga – 17. kolo:

MFK Karviná – Sparta Praha 1:2 (0:0)
Góly: 78. Sinjavský – 60. Pulkrab, 76. HARASLÍNL.
Čmelík do 65. min, R. Mikuš od 83. min – D. Holec chytal celý zápas, D. Hancko celý zápas, L. Haraslín do 76. min + gól

Slovan Liberec – FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Gól: 38. TUPTA
Ľ. Tupta do 76. min + gól, M. Koscelník do 58. min, K. Meszároš od 76. min, M. Stoch od 86. min + ŽK – E. prekop od 71. min

FK Teplice – FC Zlín 4:1 (0:0)
Góly: 61. Fortelný, 64. Shejbal, 68. Mareš, 90.+3 Trubač – 57. Hrubý
M. Rakovan chytal za hostí celý zápas, M. Hlinka od 46. min

Sigma Olomouc – Slavia Praha 0:1 (0:0)
Gól: 56. Kuchta
M. Macík chytal celý zápas, L. Greššák do 73. min + ŽK – J. Hromada do 79. min, I. Schranz od 31. min

Standings provided by SofaScore LiveScore
Viac na túto tému: #Sparta Praha #Liberec #Lukáš Haraslín #česká liga #Ľubomír Tupta