Bezchybný Dúbravka. Newcastlu vychytal prvé víťazstvo

Futbalisti FC Chelsea si pripísali prvú prehru po dvanástich dueloch vo všetkých súťažiach.

04.12.2021 15:51
Martin Dúbravka Foto:
Martin Dúbravka.

V sobotnom zápase 15. kola anglickej Premier League podľahli domácemu West Hamu 2:3.

Prišli tak o prvé miesto v tabuľke, na ktoré sa posunul Manchester City. Ten si poradil s Watfordom 3:1.

„Modrí“ viedli od 28. min, keď si na priamy kop Masona Mounta nabehol Thiago Silva a hlavičkoval do siete.

V 40. min vyrovnal z pokutového kopu Lanzini, no do prestávky odchádzala s náskokom predsa len Chelsea. Ukážkovým volejom sa zaskvel Mount.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac Že je starý? Briti ospevujú Ronaldov šialený šprint

Domácim sa však tesne pred uplynutím hodiny hry podarilo opäť vyrovnať, strelou z hranice šestnástky rozvlnil sieť Jarrod Bowen.

Víťazný gól strelil v 87. min striedajúci Arthur Masuaku, obranca z Demokratickej republiky Kongo zaskočil brankára Mendyho exportnou strelou z uhla spoza šestnástky.

Zverenci trénera Thomasa Tuchela si pripísali iba druhú prehru v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže, predtým nestačili iba doma na Manchester City (0:1, 25. septembra).

Patrik Schick Čítajte viac Schick strelil za polčas 4 góly. Lewandowski rozhodol šláger v Dortmunde

Ukončili tak osemzápasovú šnúru bez prehry. West Ham zvíťazil po troch dueloch a drží štvrtú priečku.

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka sa opäť postavil do brány Newcastlu a pomohol k prvému víťazstvu „strák“ v ligovej sezóne.

Dôležitý záchranársky súboj s Burnley rozhodol v 40. minúte Callum Wilson, keď sa chyby dopustil brankár hostí Pope.

Liverpool vyhral na pôde Wolverhamptonu 1:0. Tri body mu zariadil gólom až v štvrtej minúte nadstavenia striedajúci Divock Origi.