Ramos sa dočkal parížskeho debutu. Neymar sa škaredo zranil

V nedeľnom zápase 15. kola francúzskej futbalovej ligy zvíťazil Paríž St. Germain na ihrisku St. Étienne 3:1.

28.11.2021 15:22 , aktualizované: 17:28
Sergio Ramos Foto: ,
Sergio Ramos v drese Paríža St. Germain na ihrisku Saint-Étienne.

Premiérový duel v drese PSG absolvoval španielsky stopér Sergio Ramos.

Ten prišiel do francúzskeho klubu v júli z Realu Madrid, ale v zostave sa ešte neobjavil pre pretrvávajúce problémy s lýtkovým svalom.

Domáci prekvapili lídra tabuľky v 23. minúte, keď loptu dorazil do siete Denis Bouanga. Tesne pred polčasovou prestávkou fauloval Timothée Kolodziejczak unikajúceho Kyliana Mbappého a za tento zákrok videl od rozhodcu červenú kartu.

Ešte pred odchodom do kabín stihol Paríž vyrovnať po hlavičke kapitána Marquinhosa.

Lionel Messi, Neymar Čítajte viac Pri pohľade na Messiho som si pomyslel: Nehanbíš sa?

Jedenásť minút pred koncom sa hostia ujali vedenia. Prihrávka Argentínčana Lionela Messiho našla v pokutovom území jeho krajana Angela Di Maríu a ten ľavačkou prekonal brankára Etienna Greena.

V prvej minúte nadstaveného času to bol opäť Brazílčan Marquinhos, ktorý hlavou stanovil konečný výsledok.

Asistencie pri všetkých troch presných zásahoch si pripísal Messi.

Neymar, ktorý bol najfaulovanejší hráč, zápas nedohral. Z ihriska ho v 88. minúte museli odniesť na nosidlách s podozrením na vážne zranenie členka.

PSG vedie tabuľku so 14-bodovým náskokom pred Nice, St. Etienne zostáva na predposlednom mieste.

AS Saint Étienne – FC Paríž St. Germain 1:3 (1:1)
Góly: 23. Bouanga – 45.+2 a 90.+1 Marquinhos, 79. Di Maria, ČK: Kolodziejczak (St. Étienne)

FC Girondins de Bordeaux – Stade Brestois 29 1:2 (1:0)
Góly: 43. Gregersen – 59. a 66. Le Douaron

FC Lorient – Stade Rennais FC 0:2 (0:0)
Góly: 75. Laborde, 78. Doku

AS Monaco – RC Štrasburg Alsace 1:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Ben Yedder (11m) – 48. Ajorque (11m)

Stade de Reims – Clermont Foot 63 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Konan