Čierny deň a hanba. Súper Benficy nastúpil v deviatich, pri 0:7 zostali šiesti

V záverečnom sobotňajšom zápase 12. kola portugalskej najvyššej futbalovej súťaže deklasovala Benfica v lisabonskom derby domáce Belenenses 7:0 a na čele tabuľky má dvojbodový náskok pred FC Porto.

28.11.2021 09:37
Belenenses Foto:
Hráči Belenensesu pred zápasom s Benficou.
debata (4)

To má k dobru nedeľný domáci zápas s Vitoria Guimaraes.

Zápas musel rozhodca predčasne ukončiť na začiatku druhého polčasu. Domáci totiž nastúpili od úvodného hvizdu pre obrovskú maródku v tíme spôsobenú koronavírusom len v deviatich bez náhradníkov aj trénerov, pričom ich náhradný brankár Joao Monteiro hral v poli.

V prvom polčase inkasovali sedem gólov, na začiatku druhého nastúpili pre „zranenia“ už len siedmi.

A po odstúpení ďalšieho hráča hneď na začiatku druhého dejstva musel arbiter Manuel Mota zápas predčasne ukončiť, keďže domácich zostalo už len šesť.

„Bola hanba, že sa vôbec hralo. Keď sme ligu požiadali o odklad, zamietli to s tým, že máme osem hráčov k dispozícii. Tí, ktorých dnes prinútili nastúpiť, sú hrdinovia,“ citovala agentúra AFP prezidenta domácich Ruia Pedra Soaresa.