Duda prestrelil Sommera, Pekarík a spol. prišli o triumf v 97. min

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda prispel v 13. kole nemeckej Bundesligy gólom k víťazstvu 1. FC Kolín nad Borussiou Mönchengladbach 4:1.

27.11.2021 18:12 , aktualizované: 23:11
Ondrej Duda Foto: ,
Veľká radosť Ondreja Dudu z gólu do siete Mönchengladbachu.

V 78. minúte z bezprostrednej blízkosti prestrelil brankára Yanna Sommera a zvýšil na 3:1. László Bénes sa v drese Borussie na ihrisko nedostal.

Hertha Berlín v zostave s Petrom Pekaríkom remizovala s Augsburgom 1:1, hostia vyrovnali v siedmej minúte nadstaveného času.

Erling Haaland Čítajte viac Veža z lôpt, čisté vinkle. Svet dumá nad ďalším Haalandovým kúskom

Gól za Dortmund strelil po ôsmich minútach na ihrisku navrátilec po zranení Erling Haaland, ktorý hral prvýkrát od 19. októbra.

Nórska hviezda potrebovala na 50 presných zásahov v Bundeslige rovnaký počet zápasov. Haaland to dosiahol najrýchlejšie a ako najmladší hráč súťaže v jej histórii – vo veku 21 rokov a štyri mesiace.

Vo večernom dueli zvíťazil Bayern Mníchov nad Arminiou Bielefeld 1:0 a udržal si post lídra tabuľky, tri body pre Bavorov zariadil v 71. minúte Leroy Sané.

Bundesliga – 13. kolo:

Bayern Mníchov – Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)
Gól: 71. Sané

VfL Bochum – SC Freiburg 2:1 (0:0)
Góly: 55. Polter, 72. Pantovič – 51. Lienhart

1. FC Kolín – Borussia Mönchengladbach 4:1 (0:0)
Góly: 55. Ljubičič, 77. Uth, 78. DUDA, 90+3. Andersson – 74. Hofmann
O. Duda (Kolín) hral do 82 min a dostal ŽK – Bénes (Borussia) sedel na lavičke

Greuther Fürth – Hoffenheim 1889 3:6 (1:2)
Góly: 22. Leweling, 48. Tillman, 67. Hrgota, – 32., 62. a 80. Bebou, 40. a 58. Rutter, 66. Meyerhofer (vlastný)

Hertha Berlín – FC Augsburg 1:1 (1:0)
Góly: 40. Richter – 90+7. Gregoritsch