Manchester City nemal problém s Evertonom. Tottenham otočil s Leedsom

Futbalisti Manchestru City vyhrali v nedeľnom dueli 12. kola Premier League doma nad Evertonom hladko 3:0 a v tabuľke sú na druhom mieste. Na lídra Chelsea Londýn strácajú naďalej tri body, pred tretím Liverpoolom majú náskok jedného.

21.11.2021 19:46
Riyad Mahrez Foto: ,
Radosť hráčov Manchester City.

Domáci mali na štadióne Etihad od úvodu navrch, prevahu však korunovali gólovo až tesne pred prestávkou. Centrovanú loptu od Joaoa Cancela poslal do siete v 44. minúte Raheem Sterling – 1:0.

Hráči City navýšili svoj náskok v 55. minúte, keď sa do odrazenej lopty za šestnástkou súpera oprel Rodri a výstavnou strelou z prvej vymietol pravý horný roh bránky Evertonu. Triumf favorita spečatil v 86. minúte Bernardo Silva.

Chelsea Londýn Čítajte viac Chelsea nedala šancu Leicestru. Solskjaer utrpel ďalšiu hanebnú prehru

Tottenham Hotspur zabral po troch dueloch opäť bodovo naplno, keď v druhom polčase otočil skóre v súboji s Leedsom a vyhral 2:1. V tabuľke je siedmy, na Chelsea má manko 10 bodov.