Xaviho víťazný debut. Barcelona zvládla derby

Futbalisti FC Barcelona pod vedením nového kouča Xaviho Hernandeza bodovali v španielskej La Lige po štyroch zápasoch opäť naplno.

20.11.2021 23:03
Memphis Depay Foto: ,
Memphis Depay z Barcelony.

V sobotnom mestskom derby v 14. kole zdolali doma Espanyol 1:0. O triumfe rozhodol Memphis Depay z pokutového kopu v 48. minúte. Barcelona je v tabuľke šiesta o osem bodov za priebežne vedúcou Sevillou.

Sevilla sa dostala minimálne do nedele na prvú priečku, hoci doma iba remizovala s Deportivom Alaves 2:2. Aspoň bod jej v nadstavenom čase zabezpečil Ivan Rakitič. Sevilla sa o skóre dostala pred Real Sociedad San Sebastian, tretí Real Madrid zaostáva o bod a má zápas k dobru.

Uniknuté výsledky Zlatej lopty 2021 Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Riyad Mahrez (Manchester City).

O dva body menej ako Sevilla má štvrté Atletico Madrid, ktoré si gólom v závere poradilo s Osasunou 1:0. O triumfe domácich rozhodol v 87. minúte obranca Felipe.

Celta Vigo zaznamenala tretí nerozhodný výsledok za sebou. V sobotu doma remizovala s Villarrealom 1:1.