Plzeň stratila náskok, prispel k tomu aj Almási. Sparta dostala nakladačku

V nedeľnom zápase 15. kola najvyššej českej futbalovej ligy zvíťazili v súboji o druhé miesto hráči Slovácka nad Spartou Praha 4:0.

20.11.2021 20:19 , aktualizované: 21.11.2021 20:15
Ladislav Almási Foto:
Ladislav Almási.

V drese hostí odohrali celé stretnutie obrancovia Lukáš Štetina a Dávid Hancko, stredopoliar Lukáš Haraslín opustil trávnik v 80. minúte.

Líder tabuľky Slavia Praha si poradil s Jabloncom 5:0 a od druhého Slovácka delia tím z hlavného mesta tri body.

Česká liga – 15. kolo:
MFK Karviná – FC Slovan Liberec 1:2 (1:1)
Góly: 17. Túlio – 38. Rabušic (11m), 90.+1 Hilál
Mikuš od 68. min, Čmelík od 74. min – Tupta do 67. min, Faško od 67. min, Meszáros od 73. min

1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 4:0 (2:0)
Góly: 16. Kalabiška, 43. Jurečka, 58. Holzer, 86. Cicilia
Tomič od 78. min – Štetina a Hancko celé stretnutie, Haraslín do 80. min

FK Teplice – FK Pardubice 1:2 (0:1)
Góly: 90.+8 Chlumecký – 39. Chytil, 80. Červ (11m)

SK Slavia Praha – FK Jablonec 5:0 (3:0)
Góly: 15. Olayinka, 34. Kuchta, 40. Bah, 76. Lingr, 90+1 Lingr
Schranz od 71. min – Považanec do 66. min

Bohemians Praha – Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)
Góly: 24. Keita, 35. Hronek, 88. Koubek – 59. Bassey.
P. Le Giang sedel na lavičke náhradníkov – M. Králik hral celý zápas, D. Šipoš bol na striedačke

Mladá Boleslav – Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Góly: 25. Škoda M. Rakov odchytal za hostí celý zápas, R. Matejov hral do 81. minúty, M. Hlinka nastúpil v 70. minúte

Sigma Olomouc – Hradec Králové 2:2 (1:0)
Góly: 28. Růsek, 47. Breite – 64. Rada, 76. Vlkanova
M. Macík a L. Greššák odohrali celý zápas – E.Prekop hral do 90. minúty a dostal žltú kartu

Baník Ostrava – Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)
Góly: 67. Klíma, 83. Klíma – 12. Mosquera, 36. Beauguel
V. Budinský chytal celý zápas, L. Almási hral celý zápas – M. Káčer hral do 65. minúty, brankár M. Tvrdoň bol na striedačke

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #Baník Ostrava #Ladislav Almási