Od minely proti Španielom nechytal. Dúbravka sa vrátil k United

Futbalisti londýnskej Chelsea si poradili s Newcastlom United na súperovom trávniku hladko 3:0 v sobotňajšom stretnutí 10. kola anglickej Premier League.

30.10.2021 14:50 , aktualizované: 31.10.2021 17:02
Dúbravka United Foto:
Martin Dúbravka v drese Newcastlu.

Zlepšili si pozíciu na čele tabuľky, keďže dvaja ich hlavní prenasledovatelia FC Liverpool i Manchester City zaváhali.

V domácom drese sa v úlohe náhradného brankára vrátil do prvého tímu United brankár Martin Dúbravka.

Reprezentačný gólman chytal naposledy za reprezentáciu, keď Slováci v júni na ME 2020 vysoko prehrali so Španielskom 0:5.

Dúbravka Salman Čítajte viac Angličanom krvavé peniaze nesmrdia. Dokedy vydrží Dúbravka?

Odvtedy pauzoval pre zranenie štyri mesiace. Prehru s Chelsea sledoval z lavičky náhradníkov.

Liverpool nezvládol domáci súboj s Brightonom. Po polhodine viedol 2:0, no napokon získal iba bod za remízu 2:2. Na góly Jordana Hendersona a Sadia Maneho stihol ešte do prestávky odpovedať exportnou strelou Enock Mwepu.

O vyrovnanie sa postaral Leandro Trossard, ktorý stál na konci ukážkového protiútoku.

Manchester City si pripísal iba druhú prehru v súťaži a prvú po ôsmich dueloch, keď podľahol doma Crystal Palace 0:2. Londýnsky klub otvoril skóre v 6. minúte, keď sa po rýchlom prechode do útoku presadil Wilfried Zaha.

V úplnom závere pridal poistku Conor Gallagher, ktorý zužitkoval, že „Cititens“ hrali celý druhý polčas oslabení vinou červenej karty Aymerica Laporteho.

Watford v zostave aj so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom neuspel v dôležitom súboji o záchranu a prehral doma so Southamptonom 0:1. V tabuľke mu patrí 16. priečka tri body nad zónou zostupu.

Beckham futbal Čítajte viac Legenda neodolala naftodolárom. Dostane šialenú sumu

Hráči Arsenalu Londýn zvíťazili na pôde Leicesteru 2:0. Oba góly dokázali dať už v úvodnej dvadsaťminútovke. V 5. minúte otvoril skóre po rohovom kope stopér Gabriel, druhý gól pridal v 18. minúte po rýchlom protiútoku Emile Smith Rowe.

Arsenal po slabšom vstupe do sezóny neprehral v lige sedem duelov za sebou. Leicester nebodoval po štyroch stretnutiach.

Manchester United spoznal po štyroch dueloch opäť pocit z víťazstva, keď zdolal Tottenham Hotspur 3:0 na súperovom ihrisku.

„Kohúti“ po dobrom štarte do sezóny prehrali už v piatom stretnutí z predchádzajúcich siedmich.

Premier League – 10. kolo

SOBOITA

Tottenham Hotspur – Manchester United 0:3 (0:1)
Góly: 39. Cristiano Ronaldo, 64. Cavani, 87. Rashford

FC Burnley – FC Brentford 3:1 (3:0)
Góly: 4. Wood, 32. Lowton, 36. Cornet – 79. Ghoddos

FC Liverpool – Brighton & Hove Albion 2:2 (2:1)
Góly: 4. Henderson, 24. Mane – 41. Mwepu, 65. Trossard

FC Watford – FC Southampton 0:1 (0:1)
Gól: 20. Adams
/J. Kucka (Watford) odohral celý duel a videl ŽK/

Manchester City – Crystal Palace 0:2 (0:1)
Gól: 6. Zaha, 88. Gallagher. ČK: 45.+2 Laporte (Ci­ty)

Aston Villa – West Ham United 1:4 (1:2)
Góly: 34. Watkins – 7. Johnson, 38. Rice, 80. Fornals, 84. Bowen, ČK: 50. Konsa (Aston Villa)