Víťazná šnúra pokračuje. Real opäť ovládol El Clásico

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v šlágri 10. kola španielskej La Ligy na trávniku FC Barcelona 2:1.

24.10.2021 18:20
real, alaba Foto: ,
Radosť futbalistov Realu Madrid.

V prestížnom El Clasicu v domácej súťaži zvíťazili už tretíkrát za sebou a posunuli sa na čelo tabuľky o skóre pred FC Sevilla.

Barcelona pred vlastnými fanúšikmi nastúpila s ofenzívnym plánom, nepodarilo sa jej však využiť šance.

barcelona, real madrid Čítajte viac ONLINE: V bitke španielskych gigantov uspel Real

V Jej najväčšiu príležitosť v prvom polčase nevyužil Dest, ktorý netrafil bránku. V 32. minúte sa do rýchleho protiútoku zapojil Alaba, domáci hráči ho nechali voľného a Rakúšan po centri Rodryga vo svojom premiérovom El Clasicu hneď skóroval.

Katalánci mohli ešte do prestávky vyrovnať po štandardných situáciách, lenže z priameho kopu nerozvlnil sieť Depay a po rohovom kope minul aj Pique.

Po zmene strán „blau-granas“ ihneď ukázali snahu vyrovnať, no pokus Coutinha z vnútra šestnástky obrana Realu vytesnila na roh.

Po hodine hry sa opäť pripomenul aj „biely balet“. Modrič v šestnástke našiel v ideálnej pozícii Benzemu, no ten nechal vyniknúť brankára Ter Stegena.

Najbohatšie futbalové kluby planéty Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Inter Miláno - 6,2 miliardy libier.

V 73. minúte mohol vyrovnať Dest, ktorý iba tesne minul bránu. V úplnom závere Barcelona zvýšila tlak na maximum a natlačila sa pred bránu súpera.

Realu však vyšiel protiútok. Pokus Asensia ešte Ter Stegen zneškodnil, no loptu vyrazil iba pred obrancu Vazqueza a ten dal druhý gól. Z poslednej akcie duelu Agüero presným zásahom už iba zmieril stratu.

Real ukázal efektivitu v útoku a kvalitu v obrane a zopakoval triumf z Camp Nou z minulej sezóny, keď vtedy uspel 3:1. Druhý súboj v La Lige čaká tímy na Santiago Bernabeu 20. marca 2022.

La Liga – 10. kolo:

Atletico Madrid – Real Sociedad San Sebastian 2:2 (0:1)
Góly: 60. a 77. Suarez (druhý z 11 m) – 7. Soerloth, 48. Isak

FC Barcelona – Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 90.+7. Agüero – 32. Alaba, 90.+4. Vazquez

FC Sevilla – UD Levante 5:3 (3:1)
Góly: 8. O. Torres, 24. Mir, 38. Diego Carlos, 50. El Haddadi, 64. Fernando – 33. a 55. Morales, 62. Melero

Real Betis Sevilla – Rayo Vallecano 3:2 (2:1)
Góly: 22. Moreno, 24. Juanmi, 75. Willian Jose – 45.+1. Nteka, 65. Garcia

Viac na túto tému: #Real Madrid #fc barcelona #El Clásico