Mallorca s Valjentom siahala na cenný bod. Jej súper sa osamostatnil na čele

Futbalisti RCD Mallorca prehrali v sobotňajšom zápase 9. kola španielskej La Ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 0:1 napriek tomu, že hrali druhý polčas v početnej výhode.

17.10.2021 12:31
Martin Valjent Foto: ,
Martin Valjent (vpravo) na archívnej snímke.

Jediný gól strelil v 90. minúte domáci útočník Julen Lobete. San Sebastian sa vďaka triumfu dostal na čelo tabuľky, pred Realom a Atléticom Madrid má náskok tri body, ale odohral o zápas viac.

V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov.

Zápasy Granada – Atlético a Real Madrid – Athletic Bilbao sa v sobotu nehrali. Reprezentanti z krajín Južnej Ameriky v týchto kluboch by nemali dostatočný čas na oddych po odohratí štvrtkových duelov kvalifikácie MS 2022.

Odklad stretnutí je proti vôli Španielskej futbalovej federácie. Požiadala oň La Liga a športové autority v krajine jej vyhoveli.

Lionel Messi Čítajte viac Ak získa Zlatú loptu Messi, budem znechutený. Exhviezda sa rozčertila

Podobným spôsobom postupovali aj po predchádzajúcom kvalifikačnom bloku, keď sa odložili súboje FC Barcelona – FC Sevilla a FC Villarreal – Deportivo Alaves.