Haraslín zariadil výhru Sparty nad Slaviou

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín rozhodol o triumfe Sparty Praha nad mestským rivalom Slaviou v 10. kole českej ligy. Reprezentačný krídelník sa presadil v 43. minúte po priamom kope.

03.10.2021 21:20
Maciej Rybus, Lukáš Haraslín Foto: ,
Lukáš Haraslín v reprezentačnom drese.

Haraslín bol aj súčasťou ďalšieho kľúčového momentu duelu, keď ho obranca Slavie Aiham Ousou pred gólom nedovolene zastavil a videl červenú kartu.

Slovenský reprezentant išiel z ihriska v 72. minúte, jeho spoluhráč David Hancko odohral celý zápas. V drese Slavie hral Ivan Schranz do 77. minúty.

Ladislav Almási pomohol gólom k triumfu Baníka Ostrava na ihrisku Slovanu Liberec 2:0.

Slovenský futbalista však duel nedohral, pretože v 85. minúte zasiahol lakťom súpera a keďže už mal na konte žltú kartu, rozhodca ho vylúčil.

Česko – 10. kolo

Sparta Praha – Slavia Praha 1:0 (1:0)
Góly: 43. HARASLÍN, ČK: 41. Ousou (Slavia)
D. Hancko odohral v drese domácich celý zápas, L. Haraslín hral 72 minút a v 43. minúte strelil jediný gól zápasu, za hostí hral I. Schranz do 77. minúty/

Hradec Králové – FK Jablonec 2:2 (1:1)
Góly: 19. Dvořák, 63. Král – 13. Kratochvíl, 90.+9 Malínský
za domácich nastúpil E. Prekop v 90.+6 minúte, za hostí hral J. Považanec do 76. minúty

Slovan Liberec – Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Góly: 43. Fleišman, 63. Almási. ČK: 38 Tiehi – 63. Almási
za domácich hral Ľ. Tupta do 74.minúty, keď ho vystriedal M. Stoch, M. Koscelník hral od 61. minúty a M. Faško od 74. minúty, za hostí hral L. Almási od začiatku zápasu a v 63. minúte strelil druhý gól hostí, v 85. minúte videl červenú kartu

MFK Karviná – Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Gól: 81. Matějovský