Prezident podržal Koemana, nepomohlo. Barcu skolil Suárez

Futbalisti Atlética Madrid vyhrali v šlágri 8. kola španielskej ligy nad FC Barcelona 2:0.

02.10.2021 18:36 , aktualizované: 23:13
Suárez Foto: ,
Luis Suárez v drese Atlética.

Obhajca titulu sa tak bodovo dotiahol na mestského rivala a lídra tabuľky Real Madrid, ktorý má zápas k dobru.

Atlético rozhodlo o svojom víťazstve dvoma gólmi v prvom polčase. Najskôr v 23. minúte zakončil kombinačnú akciu svojho tímu Thomas Lemar po asistencii Luisa Suáreza a krátko pred prestávkou si obaja úlohy vymenili – Suárez sa gólovo presadil po rýchlom protiútoku s Lemarom na 2:0.

Taliansko SR šport futbal liga Škriniar Čítajte viac Víťazný obrat. Škriniar vyrobil penaltu, ale na konci sa tešil

Barcelona odpovedať nedokázala a utrpela prvú ligovú prehru v sezóne. V tabuľke je priebežne až deviata.

Španielske médiá už po prehre 0:3 s Benficou Lisabon v Lige majstrov písali o konci Ronalda Koemana na poste trénera Kataláncov ako o takmer hotovej veci.

Ešte pred sobotňajším duelom ho však podržal prezident klubu Joan Laporta, podľa ktorého zostane na svojej stoličke aj v prípade prehry s Atléticom.

Ronald Koeman Čítajte viac Barcelona nemá peniaze na nového trénera. Koeman zostáva

Hráči Realu Mallorca vyhrali nad UD Levante 1:0. V drese tímu z Baleárskych ostrovov odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent, jeho krajan brankár Dominik Greif bol na lavičke náhradníkov.

Mallorca po dvoch prehrách zabodovala naplno, v 74. minúte rozhodol o jej výhre Ghančan Iddrisu Baba.

Hostia mohli vyrovnať, v 85. minúte však Jose Luis Morales nepremenil jedenástku. Levante ani v ôsmom zápase novej sezóny neokúsilo pocit výhry, na konte má štyri body za štyri remízy.

***La Liga – 8. kolo:

Cadiz CF – Valencia CF 0:0

Real Mallorca – UD Levante 1:0 (0:0)
Gól: 74. Baba
M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) bol na lavičke náhradníkov

Osasuna Pamplona – Rayo Vallecano 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Sanchez

Atlético Madrid – FC Barcelona 2:0 (2:0)
Góly: 23. Lemar, 44. Suárez