Freiburg uspel na ihrisku Herthy, Pekarík hral druhý polčas

V sobotňajšom stretnutí 7. kola najvyššej nemeckej súťaže nestačili futbalisti Herthy Berlín na Freiburg a po domácej prehre 1:2 klesli na 13. miesto tabuľky.

02.10.2021 18:19 , aktualizované: 03.10.2021 19:51
Peter Pekarík Foto: ,
Peter Pekarík (vpravo) z Herthy Berlín na archívnej snímke.

V sobotňajšom stretnutí 7. kola najvyššej nemeckej súťaže nestačili futbalisti Herthy Berlín na Freiburg a po domácej prehre 1:2 klesli na 13. miesto tabuľky.

V druhom polčase nastúpil v drese tímu z hlavného mesta slovenský obranca Peter Pekarík.

Freiburg v prebiehajúcom bundesligovom ročníku ešte nenašiel premožiteľa a mieša karty na horných poschodiach tabuľky, aktuálne mu patrí tretia priečka.

Hamšík futbal Čítajte viac Hamšík strelil parádny gól z polovice ihriska. Rozhodca bol proti

Futbalisti Bayernu Mníchov utrpeli prvú prehru v tejto bundesligovej sezóne. V 7. kole najvyššej nemeckej súťaže podľahli doma Eintrachtu Frankfurt 1:2. Napriek zakopnutiu zostali na čele tabuľky o bod pred Borussiou Dortmund.

Bayern sa zásluhou Leona Goretzku ujal vedenia, Eintracht však už o tri minúty neskôr vyrovnal a v závere strhol víťazstvo na svoju stranu.

O cennom triumfe rozhodol v 83. minúte srbský krídelník Filip Kostič. V úvodnom nedelňajšom súboji prehral 1. FSV Mainz s 1. FC Union Berlín 1:2.

Bundesliga – 7. kolo

SOBOTA

RB Lipsko – VfL Bochum 3:0 (0:0)
Góly: 73. a 78. Nkunku, 70. Silva

Borussia Dortmund – FC Augsburg 2:1 (1:1)
Góly: 10. Guerreiro (z 11 m), 51. Brandt – 35. Zeqiri

Hertha Berlín – SC Freiburg 1:2 (0:1)
Góly: 70. Piatek – 17. Lienhart, 78. Petersen
P. Pekarík (Hertha) nastúpil v 46. minúte

VfB Stuttgart – TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:0)
Góly: 18. Kempf, 60. Mavropanos, 81. Massimo – 84. Bruun Larsen

VfL Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach 1:3 (1:2)
Góly: 25. Waldschmidt – 5. Embolo, 7. Hofmann, 90.+5 Scally, ČK: 76. Lacroix, 83. Roussillon (obaja Wolfsburg)