Víťazný obrat. Škriniar vyrobil penaltu, ale na konci sa tešil

Futbalisti Interu Miláno vyhrali v sobotňajšom súboji 7. kola talianskej ligy na ihrisku Sassuola 2:1. Obhajca titulu otočil skóre dvoma gólmi po zmene strán.

02.10.2021 18:12 , aktualizované: 03.10.2021 20:20
Taliansko SR šport futbal liga Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar v drese Interu.

Celý zápas v drese Interu odohral slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý v 22. minúte fauloval vo vlastnom pokutovom území Jeremieho Bogu a Domenico Berardi nariadenú penaltu premenil.

Inter zmazal náskok po necelej hodine hry, hlavou sa tesne po svojom príchode na trávnik presadil Edin Džeko.

Tri body pre favorita zariadil v 78. minúte Lautaro Martinez z pokutového kopu. Inter poskočil v neúplnej tabuľke na druhé miesto o bod za Neapol, ktorý má zápas k dobru.

Taliansko SR šport futbal liga 4. kolo Škriniar Čítajte viac Číňania počítajú v Interi rekordné straty. Nepomohol ani titul

Slovenský obranca Norbert Gyömbér doviedol tím Salernitany v pozícii kapitána k prvému víťazstvu v novom ročníku Serie A. Nováčik najvyššej talianskej súťaže zdolal na domácom trávniku FC Janov 1:0 po góle Milana Djuriča zo 66. minúty.

Gyömbér odohral s kapitánskou páskou na rukáve celý duel a v jeho závere uvidel žltú kartu. Salernitana sa vďaka výhre odlepila z posledného miesta v tabuľke, na ktoré kleslo Cagliari. Klub zo Salerna účinkuje medzi talianskou elitou po dlhých 23 rokoch.

SR Futbal FL 8.kolo Trnava Sereď TTX škrtel kóša Čítajte viac Špecifický zápas pre Škrtela. Vracia sa na miesto, kde začínal

V turínskom derby medzi FC a Juventusom rozhodol o výhre hostí 1:0 Manuel Locatelli gólom v 86. minúte. Juventus triumfoval tretíkrát za sebou a po nevydarenom úvode sezóny sa vyšplhal v tabuľke do jej hornej polovice.

V nedeľu Neapol bodoval naplno aj v 7. kole.

Na pôde Fiorentiny zvíťazil 2:1 a upevnil si pozíciu na čele tabuľky Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka pre zranenie opäť nefiguroval na súpiske Neapola.

Hráči FC Bologna triumfovali nad Laziom Rím 3:0. Hellas Verona zdolal Speziu Calcio 4:0, slovenský útočník Dávid Strelec nastúpil za hostí v 59. minúte.

N. Gyömbér (Salernitana) odohral celý zápas + ŽK

US Sassuolo Calcio – Inter Miláno 1:2 (1:0)
Góly: 22. Berardi (z 11m) – 58. Džeko, 78. Martinez (z 11m)

Hellas Verona – Spezia Calcio 4:0 (3:0)
Góly: 4. Simeone, 15. Faraoni, 42. Caprari, 71. Bessa, ČK: 81. Bastoni (Spezia) po druhej ŽK
D. Strelec (Spezia) nastúpil v 59. min

Sampdoria Janov – Udinese Calcio 3:3 (1:2)
Góly: 24. Larsen (vlastný), 48. Quagliarella (z 11 m), 69. Candreva – 15. Pereyra, 44. Beto, 84. Forestieri

Viac na túto tému: #Taliansko #futbal #Serie A #Norbert Gyömbér