Trafil sa aj Schranz. Slavia zosmiešnila mestského rivala

Futbalisti Karvinej remizovali v nedeľnom stretnutí 8. kola najvyššej českej súťaže s Teplicami 1:1. Gól domácich strelil v 54. minúte slovenský krídelník Lukáš Čmelík.

19.09.2021 20:59
slavia Foto: ,
Radosť futbalistov Slavie.
debata (3)

Sparta Praha hrala na vlastnom štadióne s Jabloncom nerozhodne 1:1, pri jej góle asistoval Lukáš Haraslín, ktorý odohral celý zápas rovnako ako ďalší Slovák Dávid Hancko.

Gólom sa prezentoval aj útočník Ivan Schranz, ktorý v 76. minúte spečatil vysoké víťazstvo majstrovskej Slavie Praha v mestskom derby na ihrisku Bohemians 1905 5:1. V domácej bránke päťkrát inkasoval Patrik Le Giang.

Česká liga – 8. kolo:
MFK Karviná – FK Teplice 1:1 (0:0)
Góly: 54. ČMELÍK – 55. Trubač
L. Čmelík hral do 85. min, v 54. min dal gól, dostal ŽK, R. Mikuš (obaja Karviná) bol na lavičke náhradníkov

Sparta Praha – FK Jablonec 1:1 (1:0)
Góly: 4. Drchal – 48. Čvančara
D. Hancko a L. Haraslín odohrali celé stretnutie, L. Štetina bol na lavičke náhradníkov, D. Holec (všetci Sparta) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí

Bohemians 1905 Praha – Slavia Praha 1:5 (1:0)
Góly: 22. Chramosta – 56. Stanciu (z 11 m), 63. Lingr, 65. Kuchta, 72. Krmenčík (z 11 m), 76. SCHRANZ
P. Le Giang (Bohemians) odchytal celé stretnutie – I. Schranz hral do 86. min a v 76. min dal gól, J. Hromada (obaja Slavia) nefiguroval v zápise o stretnutí