Neskutočný borec! Ronaldo v prvom zápase za United dvakrát napol sieť

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo oslávil svoj návrat do Manchestru United dvoma gólmi.

11.09.2021 18:20
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo a jeho gólová radosť.

Pri víťazstve 4:1 nad Newcastlom United v 4. kole Premier League otvoril skóre v nadstavenom čase prvého polčasu a v 62. minúte dal aj víťazný gól na 2:1.

Newcastle vyrukoval na Old Trafford s hlbokou defenzívou, ktorú sa domácim dlho nedarilo prekonať. V úplnom závere prvého polčasu však brankár „strák“ Frederick Woodman neudržal strelu spoza šestnástky a Ronaldo ju nemal problémy doraziť do siete.

Po prestávke hostia vyrovnali, keď na konci rýchleho protiútoku bol krajný obranca Javier Manquillo. Lenže v 62. minúte sa rýchly prechod do útoku podaril aj domácim, Luke Shaw vysunul portugalského kanoniera a ten ukázal svoje strelecké schopnosti.

ronaldo manchester futbal Čítajte viac Nenásytný, sebecký. Manchester má blázna s víťaznou mentalitou

V záverečnej desaťminútovke pridali ešte ďalšie dva zásahy exportnou strelou Bruno Fernandes a v nadstavenom čase striedajúci Jesse Lingard. Slovenský brankár Martin Dúbravka z Newcastle chýbal na súpiske hostí pre zranenie.

Ďalší zo slovenských reprezentantov Juraj Kucka odohral opäť celý duel za Watford. Nováčik súťaže však prehral s Wolverhamptonom 0:2. Manchester City zvíťazil na trávniku Leicesteru 1:0 gólom Bernarda Silvu a v tabuľke je o bod za mestským rivalom.

Premier League – 4. kolo:

FC Watford – Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)

Góly: 74. Sierralta (vlastný), 83. Hwang
J. Kucka (Watford) odohral celý duel

FC Southampton – West Ham United 0:0

Manchester United – Newcastle United 4:1 (1:0)

Góly: 45.+2 a 62. C. Ronaldo, 80. Fernandes, 90.+2. Lingard – 56. Manquillo
M. Dúbravka (Newcastle) nefiguroval na súpiske

Leicester City – Manchester City 0:1 (0:0)

Góly: 62. Bernardo Silva

Brentford FC – Brighton & Hove Albion 0:0

Arsenal FC – Norwich City 1:0 (0:0)

Góly: 66. Aubameyang

Crystal Palace – Tottenham Hotspur 3:0 (0:0)

Góly: 84. a 90.+3. Edouard, 75. Zaha (z 11 m), ČK: 58. Tanganga (Tottenham) po 2. ŽK

Chelsea Londýn – Aston Villa 3:0 (1:0)

Góly: 15. a 90.+3 Lukaku, 49. Kovačič

Viac na túto tému: #Cristiano Ronaldo #Manchester United