Lewandowski zostrelil Dortmund. Bayern má Superpohár

Futbalisti Bayernu Mníchov zdolali v súboji o nemecký Superpohár Borussiu Dortmund 3:1.

17.08.2021 22:30
Robert Lewandowski, Bayern, Dortmund Foto: ,
Robert Lewandowski strieľa prvý gól Bayernu v zápase s Dortmundom.

Trofej získali po deviaty raz v klubovej histórii.

Úradujúci majstri sa ujali vedenia v 41. minúte po hlavičke poľského kanoniera Roberta Lewandowského, ktorý zužitkoval center Sergea Gnabryho.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac Ronaldo do City? Agent ho núka za smiešnu sumu

V 49. minúte zvýšil Thomas Müller na 2:0. Borussia skorigovala zásluhou Marca Reusa, no Lewandowski sa v 74. minúte vyhol ofsajdovej pasci a svojím druhým gólom spečatil triumf hostí.

Pre Bayern je to už piata trofej pre víťaza nemeckého Superpohára v priebehu uplynulých šiestich rokov, prvá pod vedením nového trénera Juliana Nagelsmanna.

Počas rozcvičky pred zápasom si hráči bavorského tímu obliekli na seba dresy s číslom 9 a menom legendárneho útočníka Gerda Müllera, ktorý zomrel pred dvoma dňami vo veku 75 rokov.