Súboj Slovákov v Bundeslige. Duda sa tešil, Pekarík smútil

Vzájomný duel slovenských futbalových reprezentantov Ondreja Dudu a Petra Pekaríka v rámci 1. kola nemeckej Bundesligy sa skončil víťazstvom domáceho Kolína nad berlínskou Herthou 3:1.

15.08.2021 19:39
Ondrej Duda Foto: ,
Ondrej Duda v drese Kolína.

Berlínčania síce viedli, ale v druhom polčase znamenali dva góly Rakúšana Floriana Kainza víťazný vstup do ročníka 2021/2022 pre „capkov“.

V základnej zostave Herthy nastúpil obranca Peter Pekarík a hral do 59. minúty. Z domácej lavičky náhradníkov naskočil do hry Duda už za stavu 3:1 v 68. minúte.

Stuttgart Čítajte viac Gólostroj v Nemecku. Hoffenheim, Stuttgart i Dortmund si zastrieľali

Futbalisti 1. FSV Mainz 05 nečakane zvíťazili v nedeľnom 1. kole doma nad vicemajstrom RB Lipsko 1:0.

Rozhodol o tom už v 13. minúte kapitán a francúzsky obranca Moussa Niakhate. Pred duelom sa držala minúta ticha na počesť legendárneho nemeckého útočníka Gerda Müllera, ktorý v nedeľu zomrel vo veku 75 rokov.