Päť gólov na Letnej. Sparta so Štetinom začala ligu víťazne

Česká futbalová liga odštartovala v sobotu nový ročník zápasmi 1. kola. Nováčik súťaže Hradec Králové remizoval s Bohemiansom 1905 1:1.

24.07.2021 21:19

FK Jablonec, v základnej zostave s Jakubom Považancom zvíťazil nad ostravským Baníkom 1:0, keď o jediný presný zásah zápasu sa postaral v 88. minúte striedajúci Václav Pilař.

FK Pardubice remizovali s Karvinou 2:2, keď hostia viedli v úvode 2. polčasu už 2:0, ale dva presné zásahy Emila Tischlera v 64., resp. 75. minúte zachránili domácim aspoň bod.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazila Sparta Praha nad Sigmou Olomouc 3:2.

Česká 1. liga – 1. kolo:

FK Jablonec – Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Gól: 88. Pilař.
J. Považanec (Jablonec) hral celý zápas

FK Hradec Králové – Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Góly: 14. Vašulin – 52. Puškáč
E. Prekop (Hradec Králové) hral do 77. min. – P. Le Giang (Bohemians) na lavičke náhradníkov

FK Pardubice – MFK Karviná 2:2 (0:1)
Góly: 64. a 75. Tischler – 5. Qose (z 11 m), 49. Papadopulos
L. Čmelík hral do 90. min, R. Mikuš (obaja Karviná) nastúpil v 73. min.

Sparta Praha – Sigma Olomouc 3:2 (1:1)
Góly: 12. Karlsson (z 11 m), 64. Krejčí, 78. Hubník (vlastný) – 3. Daněk, 90.+3 Gonzalez
L. Štetina hral celý zápas a dostal ŽK, D. Holec bol na lavičke náhradníkov, D. Hancko (všetci Sparta) pre zranenie nefiguroval na zápasovej súpiske – M. Macík (Olomouc) chytal celý zápas

Viac na túto tému: #Sparta Praha #Lukáš Štetina #Bohemians Praha 1905