Vyšlo to, Lewandowski prekonal Müllerov rekord! Bol pri tom aj Slovák

Futbalisti 1. FC Kolín s Ondrejom Dudom budú hrať baráž o zotrvanie v najvyššej nemeckej súťaži.

22.05.2021 18:19 , aktualizované: 19:32
Robert Lewandowski Foto: ,
Robert Lewandowski zdvíha trofej za triumf v Bundeslige.

V sobotnom záverečnom 34. kole zvíťazili nad FC Schalke 04 tesne 1:0 a vyhli sa priamemu zostupu, ktorý postihol Werder Brémy.

Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov sa presadil pri triumfe 5:2 nad Augsburgom a 41. gólom v sezóne prekonal bundesligový rekord Gerda Müllera zo sezóny 1971/1972.

Kolínčania zdolali posledné mužstvo tabuľky vďaka gólu, ktorý v 86. minúte strelil Sebastiaan Bornauw, Duda odohral plnú minutáž. V baráži nastúpi Kolín proti tretiemu tímu druhej najvyššej súťaže, ktorým je pred nedeľným posledným kolom Fürth.

Stredopoliar Augsburgu László Bénes v súboji s... Foto: TASR/AP, Matthias Schrader
László Bénes, Alphonso Davies Stredopoliar Augsburgu László Bénes v súboji s Alphonsom Daviesom z Bayernu.

Brémy spadli na sedemnáste miesto po domácej prehre s Mönchengladbachom 2:4. Borussia sa napriek víťazstvu nekvalifikovala do play off o Európsku konferenčnú ligu, siedmu pozíciu si udržal Union Berlín zásluhou triumfu nad vicemajstrom RB Lipsko 2:1.

Majstrovský Bayern strelil Augsburgu, za ktorý absolvoval celý duel ďalší slovenský stredopoliar László Bénes, štyri góly už v prvom polčase.

Piaty zásah dosiahol poľský kanonier v poslednej minúte riadneho hracieho času a osamostatnil sa ako rekordér v počte strelených gólov v jednej bundesligovej sezóne.

„Nemám slov. Keď sa snažíte 90 minúte a dosiahnete gól v poslednej minúte, nedá sa to opísať. Cítim sa ako v sci-fi filme. Našťastie som to dokázal a som veľmi šťastný. O prekonanie takéhoto legendárneho rekordu musíte tvrdo bojovať,“ povedal Lewandowski pre agentúru DPA.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Bayern Mníchov – FC Augsburg 5:2 (4:0)
Góly: 9. Gouweleeuw (vlastný), 23. Gnabry, 33. Kimmich, 43. Coman, 90. Lewandowski – 67. Hahn, 72. Niederlechner
L. Bénes (Augsburg) odohral celé stretnutie

Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 3:1 (1:0)
Góly: 5. a 84. Haaland, 51. Reus – 89. L. Bender (z 11 m)

Eintracht Frankfurt – SC Freiburg 3:1 (0:0)
Góly: 62. Silva (z 11 m), 87. Toure, 90.+2 Ache – 77. Jeong Woo-Yeong

TSG Hoffenheim – Hertha Berlín 2:1 (0:1)
Góly: 49. Adamyan, 90.+1 Kramarič – 43. Darida
P. Pekarík (Hertha) odohral celé stretnutie

VfB Stuttgart – Arminia Bielefeld 0:2 (0:0)
Góly: 66. Klos (z 11 m), 72. Doan

VfL Wolfsburg – FSV Mainz 2:3 (0:1)
Góly: 47. Philipp, 66. Joao Victor – 44. Boetius, 54. Quaison, 77. Bell

Werder Brémy – Borussia Mönchengladbach 2:4 (0:1)
Góly: 80. Rashica, 83. Fullkrug – 3. Stindl, 52. Thuram, 58. Bensebaini, 67. Neuhaus