Juventusu to v lige nešlo, má pohár. Dúbravka s čistým kontom

Futbalisti Juventusu Turín sa stali víťazmi Talianskeho pohára pre rok 2021. V stredu zdolali na neutrálnom ihrisku v Reggio Emilia Atalantu Bergamo 2:1. Trofej získali 14-krát v histórii a sú rekordéri súťaže.

19.05.2021 23:08
Juventus Turín Foto: ,
Juventus Turín sa teší po víťaznom góle.

Atalanta vstúpila do zápasu mimoriadne aktívne a zreteľne deklarovala snahu získať trofej druhýkrát v histórii, keď predtým sa jej to podarilo ešte v roku 1963. V 3. minúte musel ukázať brankár Buffon svoje kvality pri pokuse Pessinu, o tri minúty iba tesne minul bránu Zapata.

Juventus v prvej polhodine nemal výraznejšiu šancu, no hneď z prvej sa v 31. minúte dostal do vedenia. Z rohu šestnástky zamieril presne k žrdi švédsky stredopoliar Dejan Kuluševski. Ešte do prestávky však „modro-čierni“ dokázali vyrovnať, na konci kombinačnej akcie v 42. minúte bol Ukrajinec Ruslan Malinovskij.

Po zmene strán Juventus výrazne zlepšil svoj prejav a začal si vytvárať i príležitosti. V 61. minúte Federico Chiesa po pätičke od Ronalda trafil iba do žrde. Syn zatiaľ slávnejšieho otca Enrica však napokon duel rozhodol. V 73. minúte skóroval po narážačke s Kuluševským a zaistil, že Juventus sa z triumfu v súťaži tešil opäť po troch rokoch.

Taliansky pohár – finále:

Atalanta Bergamo – Juventus Turín 1:2 (1:1)
Góly: 41. Malinovskij – 31. Kuluševski, 73. Chiesa, ČK: 88. Toloi (Bergamo)

Dúbravka s čistým kontom

Futbalisti Tottenhamu Hotspur si skomplikovali situáciu v boji o európske súťaže, keď v stredajšom stretnutí 37. kola Premier League prehrali doma s Aston Villou 1:2.

V tabuľke sú na šiestom mieste už iba o skóre pred West Hamom a Evertonom, ktorý zvíťazil 1:0 nad Wolverhamptonom. „Kladivári“ mali k dobru večerný zápas s West Bromwichom.

Slovenský brankár Martin Dúbravka nechýbal medzi žrďami Newcastlu, ktorý zvíťazil nad posledným Sheffieldom United 1:0. „Straky“ už majú istú záchranu.

Arsenal si udržal šancu na účasť v Európe, keď zvíťazil na trávniku Crystal Palace 3:1 zásluhou dvoch gólov v nadstavenom čase druhého polčasu. „Kanonierov“ spasil v 91. minúte víťazným gólom striedajúci Gabriel Martinelli, v úplnom závere ešte pridal svoj druhý zásah v zápase Nicolas Pepe.

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili na ihrisku Burnley 3:0 a poskočili na 4. miesto tabuľky, ktoré zaručuje účasť v Lige majstrov. Pred záverečným kolom majú na konte 66 bodov a o štyri góly lepšie skóre ako piaty Leicester. Tretia Chelsea má o bod viac.