Z Hancka je strelec. Dvomi gólmi pre Spartu rozhodol dramatický zápas

Slovenský stopér Dávid Hancko výraznou mierou pomohol k triumfu Sparty Praha na trávniku FK Mladá Boleslav, keď pri víťazstve 5:4 v nedeľňajšom zápase 32. kola českej ligy strelil dva góly.

16.05.2021 19:36
Dávid Hancko Foto: ,
Dávid Hancko zo Sparty strieľa gól.

Hancko najprv v 54. minúte premenil pokutový kop a vyrovnal na 3:3, aby v 70. minúte po rohovom kope poslal Spartu definitívne do vedenia. „Rudí“ si v tabuľke udržali druhú priečku o tri body pred Jabloncom.

Futbalisti Viktorie Plzeň nezvládli ani druhý duel pod trénerskou taktovkou Michala Bílka, na ihrisku Pardubíc prehrali 0:3. V uplynulých štyroch stretnutiach tak získali iba bod a skomplikovali si snahu o účasť v európskych súťažiach.

FK Mladá Boleslav – Sparta Praha 4:5 (2:2)
Góly: 12. a 43. Škoda, 48. Zmrhal, 90. Budínský – 54. a 70. HANCKO (prvý z 11 m), 9. Wiesner, 40. Moberg Karlsson, 90. Polidar
S. Dancák odohral celé stretnutie – D. Hancko odohral celý duel

FK Teplice – Dynamo Č. Budějovice 2:0 (0:0)
Góly: 48. Moulis, 74. Mareček
za hostí M. Králik odohral celý duel a v 69. min uvidel ŽK, K. Meszáros hral do 55. min, I. Skovajsa nastúpil v 70. min

FK Pardubice – Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)
Góly: 44. Cadu, 67. Černý, 88. Surzyn, ČK: 45.+3. Kaša (Plzeň)
M. Káčer (Plzeň) nastúpil v 63. min

ŠK Slavia Praha – MFK Karviná 1:1 (1:0)
Góly: 40. Holeš – 85. ČMELÍK
L. Čmelík a Ch. Herc odohrali celý duel, R. Mikuš (všetci Karviná) hral do 79. minúty