AC hanebne deklasovalo Turín. Škriniar sa teší z víťazstva

Futbalisti Interu Miláno ani po zisku titulu v Serie A nepoľavili vo výkonoch a rímske AS zdolali 2:1 v stredajšom stretnutí 36. kola.

12.05.2021 22:49
AC Miláno Foto: ,
Gólová oslava v podaní futbalistov AC Miláno na ihrisku Turína.

V obrane „modro-čiernych“ odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Z tímov bojujúcich o účasť v Lige majstrov nik nezaváhal. Atalanta Bergamo zdolala doma 2:0 Benevento, ktorému už chýba veľmi málo, aby ako posledný tretí tím získal definitívnu istotu zostupu.

Milánske AC po prestávke prevalcovalo FC Turín na jeho ihrisku a zvíťazilo 7:0. O čistý hetrik sa postaral chorvátsky útočník Ante Rebič.

Sevilla, radosť Čítajte viac Atlético urobilo ďalší krok k titulu. Vavro prispel k víťazstvu Huescy

Juventus Turín zvíťazil na pôde Sassuola 3:1. V zeleno-čiernom drese domácich nenastúpil Lukáš Haraslín, sedel iba na lavičke.

Šieste Lazio Rím si udržalo šancu na účasť v Lige majstrov, keď získalo tri body doma proti Parme (1:0) až zásluhou gólu Cira Immobileho v piatej minúte nadstaveného času.

Na štvrtý Neapol stráca šesť bodov a má zápas k dobru.

Hráči Cagliari remizovali s Fiorentinou 0:0. Neprehrali tak už šiesty duel v rade a opäť sa vzdialili zostupovým priečkam.

Serie A – 36. kolo:

FC Bologna – FC Janov 0:2 (0:1)
Góly: 13. Zappacosta, 61, Scamacca

Inter Miláno – AS Rím 3:1 (2:1)
Góly: 11. Brozovič, 20. Vecino, 90. Lukaku – 31. Mchitarjan
M. Škriniar (Inter) odohral celý duel

Atalanta Bergamo – Benevento Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 22. Muriel, 67. Pašalič, ČK: 82. Caldirola (Benevento)

Lazio Rím – Parma Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 90.+5. Immobile

Sampdoria Janov – Spezia Calcio 2:2 (1:1)
Góly: 32. Verre, 80. B. Keita – 15. a 73. Pobega

US Sassuolo – Juventus Turín 1:3 (0:2)
Góly: 59. Raspadori – 28. Rabiot, 45. Cristiano Ronaldo, 66. Dybala
L. Haraslín (Sassuolo) sedel na lavičke náhradníkov

FC Turín – AC Miláno 0:7 (0:2)
Góly: 67., 72. a 79. Rebič, 19. a 62. T. Hernandez, 26. Kessie (z 11 m), 50. B. Diaz

Cagliari Calcio – AC Fiorentina 0:0

Viac na túto tému: #AC Miláno #Seria A #Inter Miláno #Milan Škriniar #talianska Liga