United otočili s Aston Villou a oddialili oslavy rivala

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 35. kola anglickej Premier League na ihrisku Aston Villy 3:1

09.05.2021 17:17
Paul Pogba Foto: ,
Paul Pogba sa teší so spoluhráčmi.

Poistili si druhé miesto v tabuľke. Zároveň oddialili majstrovské oslavy svojho mestského konkurenta.

„Červení diabli“ zaostávajú za City o desať bodov, odohrali však o zápas menej a do konca súťaže môžu získať ešte 12 bodov.

Duel s jedenástou Aston Villou nebol pre zverencov Oleho Gunnara Solskjaera jednoduchý, keďže domáci sa v 24. minúte ujali vedenia zásluhou Bertranda Traoreho.

United dokázali odpovedať krátko po zmene strán. V 52. minúte vyrovnal z penalty Bruno Fernandes a o štyri neskôr otočil skóre Mason Greenwood.

Mladého útočníka krátko na to vystriedal Edinson Cavani, ktorý v 87. minúte spečatil skóre stretnutia. V závere videl červenú kartu po druhej žltej domáci útočník Ollie Watkins.

Hakim Ziyech, Chelsea Čítajte viac Oslavy sa nekonajú. City nečakane prehrali s Chelsea

United majú na konte 70 bodov, o šesť viac ako tretia Chelsea a zápas k dobru.

Hráči Wolverhamptonu Wanderers zvíťazili na svojom ihrisku nad Brightonom 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v 13. minúte zásluhou svojho kapitána Lewisa Dunka.

Ten však išiel krátko po zmene strán predčasne pod sprchy po červenej karte a domáci hráči dokázali početnú výhodu využiť.

V 76. minúte vyrovnal Adama Traore a v 90. rozhodol o ich triumfe Morgan Gibbs-White.

Sumáre:

Arsenal FC – West Bromwich Albion 3:1 (2:0)
Góly: 29. Smith Rowe, 35. Pepe, 90. Willian – 67. Pereira

West Ham United – FC Everton 0:1 (0:1)
Gól: 24. Calvert-Lewin

Aston Villa – Manchester United 1:3 (1:0)
Góly: 24. Traore – 52. Fernandes (z 11m), 56. Greenwood, 87. Cavani, ČK: 89. Watkins (Villa)

Wolverhampton Wanderers – Brighton & Hove Albion 2:1 (0:1)
Góly: 76. Traore, 90. Gibbs-White – 13. Dunk, ČK: 53. Dunk (Bighton)

Viac na túto tému: #Manchester United #Premier League #Aston Villa