Oslavy sa nekonajú. City nečakane prehrali s Chelsea

Futbalisti Manchestru City prehrali v sobotňajšom šlágri 35. kola anglickej Premier League s londýnskou Chelsea 1:2 a musia si ešte počkať na oslavy majstrovského titulu.

08.05.2021 20:35 , aktualizované: 23:07
Hakim Ziyech, Chelsea Foto: ,
Hakim Ziyech strieľa prvý gól Chelsea v súboji s Manchestrom City.

Na čele tabuľky majú náskok 13 bodov pred mestským rivalom United.

Červení diabli odohrali o dve stretnutia menej a do konca sezóny môžu získať maximálne 15 bodov. Chelsea sa stretne so City aj vo finále Ligy majstrov v Istanbule (29. mája).

V prvom polčase opatrného duelu, v ktorom sa oba tímy sústredili na obrany, dve najlepšie v Premier League, chýbali dlho gólové šance.

Timo Werner síce v 32. minúte rozvlnil sieť, no z ofsajdu. Viac vzruchu pred bránkami priniesli až záverečné minúty.

Najlepší futbalisti roka 2020 (Guardian) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Virgil van Dijk (Liverpool).

Najprv sa prezentoval dobrou strelou z diaľky Hakim Ziyech, no Ederson ju vyrazil. Na druhej strane sa po chybe Andreasa Christensena dostali domáci do prečíslenia.

Gabriel Jesus našiel v šestnástke Sergia Agüera, tomu lopta odskočila, no zastúpil ho dobiehajúci Raheem Sterling a rozvlnil sieť.

Vzápätí Billy Gilmour fauloval v pokutovom území Jesusa, Agüero však penaltu nepremenil, keď si Edouard Mendy dal pozor na jeho „panenku“.

V druhom polčase boli aktívnejší hráči Chelsea a v 63. minúte sa im podarilo vyrovnať. Cesar Azpilicueta prihral pred šestnástku Ziyechovi, ktorý si loptu prvým dotykom spracoval a druhým poslal k pravej žrdi Edersonovej bránky.

Londýnčania potom v priebehu 79. až 81. minúty dvakrát rozvlnili sieť, Werner i Callum Hudson-Odoi to však dokázali z ofsajdových pozícií.

V závere sa hralo vo vysokom tempe a oba tímy mohli rozhodnúť o výhre. Nakoniec sa to podarilo hosťom, keď sa v druhej minúte nadstaveného času presadil Marcos Alonso.

Najšokujúcejšie prestupy futbalovej histórie Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Carlos Tévez. Argentínčan opustil v roku...

Chelsea vďaka triumfu poskočila na tretie miesto tabuľky o bod pred Leicester, ktorý v piatok prehral s Newcastlom United 2:4.

Leeds United zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 3:1 a posunul sa na 9. miesto tabuľky. Domáci hráči sa ujali vedenia v 13. minúte, keď sa presadil Stuart Dallas.

Hostia vyrovnali zásluhou Heung-Min Sona, no tri minúty pred prestávkou poslal Leeds do vedenia svojím 15. gólom v sezóne Patrick Bamford. V 84. minúte poistil výhru domácich Rodrigo.

Hráči Crystal Palace zvíťazili na ihrisku posledného Sheffieldu United 2:0 po góloch Christian Benteke a Eberechiho Ezeho a patrí im 13. miesto v tabuľke.